„Lavovi“ daleko od Mundijala, Italija pobijedila i u paklu „Morače“

Crnogorski rukometaši nisu uspjeli da se plasiraju na Svjetsko prvenstvo.

“Lavovi” su u revanšu u “Morači” izgubili od Italije 34:32, koja je dobila i prvu utakmicu prije tri dana pred svojim navijačima sa šest golova razlike.

Nisu nažalost naši momci danas imali šansu da se domognu plasmana na Mundijal.

Osim startnih 2:1 i 5:4, cijela utakmica prošla je u znaku gostiju, koji će zasluženo igrati na prvenstvu svijeta.

Mučili su se “lavovi” u napadu, nedostajalo je pravih rješenja, dok je i defanziva ponovo odradila loš posao.

Ostaje žal jer je publika učinila sve da ekipi Vlada Šole pomogne da ostvari bolji rezultat.

U redovima “lavova” šest golova Luke Radovića, po pet Branka Vujovića i Vuka Borozana, dok je četiri dao Nemanja Grbović u posljednjoj utakmici u karijeri u dresu sa državnim grbom.

Italiju su do uspjeha predvodili Umberto Bronzo i Simone Mengon sa po osam, a šest je dao Đakomo Savini.

Tok utakmice:

58. minut – Pokušavaju “lavovi” da makar odigraju za publiku i izbjegnu poraz. Golovi Bakića i Luke Radovića za 30:31.

54. minut – Mnogo problema nam je danas napravio Umberto Bronzo, nakon njegovog devetog gola Italija vodi 30:27.

49. minut – Aleksandar Bakić daje gol, sada je 27:26 za Italiju, traži naše krilo podršku “Morače”. Tajm aut zove klupa gostiju.

47. minut – Nakon minuta odmora naša serija od tri pogotka (Grbović, Branko Vujović i Čavor), ali je Kapiran prekinuo pa Italija vodi 26:23.

43. minut – Italija je ponovo u naletu, opet Bronzo daje gol iz kontre za velikih 25:20. Tajm aut Vlada Šole.

40. minut – Gol Bronza sa krila, opet Italija ide na plus tri, 22:19.

37. minut – Naši su prepolovili minus sa poluvremena, poslije gola Vasilija Kaluđerovića rezultat je 20:18 za goste.

Italija na poluvremenu vodi u “Morači” 17:13 i računajući prvu utakmicu ima velikih 10 golova razlike pred nastavak meča. Naši su u teškoj poziciji u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.

26. minut – Dva gola za Italiju, pa pogodak Branka Vujovića. 12:14.

23. minut – Lavovi u naletu, četiri gola u nizu, poslije pogotka Filipa Krivokapića samo gol prednosti za Italiju, 12:11.

20. minut – Prišli smo nakon golova Luke Radovića i Arsenija Dragaševića na 9:7, ali su onda Italijani dali tri gola u nizu za najveću prednost 12:7. Potom je Branko Vujović prekinuo tu seriju, pa je 12:8 na 10 minuta do odmora.

15. minut – Italija je bila u seriji 5:0, kada su izgubili “azuri” loptu, a Luka Radović iz kontre pogodio za Crnu Goru. 6:9.

12. minut – Dva gola zaredom Đakoma Savinija, 7:5 za goste, pa je tajm aut pozvao Vlado Šola.

10. minut – I dalje se igra gol za gol, 5:5 je na semaforu.

5.minut – Po dva gola sa obje strane na startu, poveli su Italijani, naši preokrenuli pogocima Vujovića i Borozana, ali su “azuri” izjednačili u napadu sa igračem više preko Savinija.

Morača je ispunjena, rukometaši će imati veliki vjetar u leđa sa tribina.

Najava meča:

Ekipa Vlada Šole nalazi se pred teškim zadatkom poslije slabe igre i poraza sa šest golova razlike u prvoj utakmici u Konversanu.

“Lavovi” su podbacili u Italiji, ali je kvalitet na našoj strani i u timu vjeruju da su sposobni da nadoknade minus iz prvog susreta.

“Teško je predvidjeti kako će utakmica da se odvija. Može da se dogodi i da gubimo tokom meča, a da na kraju prođemo. Ne smijemo da razmišljamo o razlici, već da uđemo hlade glave u meč, da kontrolišemo emocije. Moramo da razmišljamo o tome kako da odigramo najbolje što možemo. Podrška publike je dobrodošla, to veoma znači mojim igračima”, rekao je selektor Vlado Šola.

Ako Crna Gora prođe Italiju, učestvovaće na Svjetskom prvenstvu koje će se od 14. januara do 2. februara sljedeće godine igrati u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.