Poraz „lavica“ od Hrvatske i povreda Batinović, četvrtfinale i dalje u igri

Na startu glavne faze na Svjetskom prvenstvu, rukometašice Crne Gore izgubile su od Hrvatske rezultatom 26:25.

To je prvi poraz „lavica“ na ovom šampionatu, kojim se put do četvrtfinala značajno zakomplikovao.

Osim poraza, velika briga za Bojanu Popović je povreda Marte Batinović koju, po svemu sudeći, čeka duga pauza.

Izabranice Bojane Popović nijesu bile na nivou iz utakmice protim Mađarske, naročito u odbrani.

Hrvatska je tokom čitavog meča imala rezulatsku prednost, najčešće tri gola.

Ipak, imale su „lavice“ aktivan rezultat, na poluvremenu je bilo 13:13, a iako su početkom drugom dijela imale minus (19:14), uspjele su da se vrate u egal.

Mogla je naša reprezentacija da osvoji željeni bod, ali posljednji napad nije iskoristila Itana Grbić, pa je Hrvatska sačuvala pobjedu i nadu da može do četvrtfinala.

Najefikasnije u redovimna naše selekcije bile su Grbić sa pet i Despotović sa četiri gola.

Kod Hrvatica je najefikasnija bila Blažević sa šest.

„Lavice“ će u subotu, takođe od 15 i 30 igrati protiv Senegala.

Tekstualni prenos meča pratite na našem portalu:

25:26 KRAJ MEČA, pora naše selekcije.

24:25 Ponovo samo jedan razilike za Hrvatsku, još dva minuta do kraja utakmice.

23:24 Pet minuta prije kraja meča, samo gol minusa.

21:23 Crna Gora je na minus dva u Geteborgu.

20:23 Održavaju Hrvatice tri gola viška.

18:21 Do kraja je još 12 minuta utakmice.

16:19 Drugi vezani gol, Jelena Despotović pogađa sa sedam metara.

15:19 Konačno gol, nakon deset minuta meča. Brnović.

14:19 Ide Hrvatska sada do pet golova viška. Veliki problemi u napadu. U toku je 41. minut meča.

14:18 Osam minuta naša ekipa nije postigla gol. Na drugoj strani, Hrvatska stiže do serije 4:0 i do velikih četiri gola prednosti. Tajm-aut Bojana Popović.

14:17 Treći vezani gol hrvatske reprezentacije. Bolji početak nastavka za Hrvatice.

14:14 Tanja Brnović pogađa.

13:14 Vodi Hrvatska, ponovo, nakon čega je i Marina Rajčić „skinula“ zicer.

Počeo je drugi dio igre u Geteborgu.

Kraj prvog poluvremena. Crna Gora – Hrvatska 13:13.

13:13 Vraćaju se „lavice“. Posljednji minut prvog poluvremena.

12:13 Gol u napadu sa dvije igračice više. Još dva i po minuta do odlaska na odmor.

10:11 Samo minus jedan za našu reprezentaciju.

7:10 Ponovo Hrvatska ide na plus tri.

7:8 Sjajna akcija i pogodak Itane Grbić.

18. minut meča, veliki problem za našu reprezentaciju – povrijedila se Marta Batinović.

6:8 Dva vezana gola Hrvatske koja je ponovo na plus dva.

6:6 Na isteku 13. minuta „lavice“ su izjednačile golom Matee Pletikosić.

4:5 Samo gol zaostatka za naš tim, 11. minut je u toku.

1:4 Bolji početak za Hrvatice koje imaju tri gola prednosti.

1:3 Dva vezana gola Hrvatske.

1:1 Nina Bulatović uzvraća.

0:1 Ježić postiže prvi gol.

Po dva napada s obje – i dalje bez gola. U toku je treći minut utakmice.

Marta Batinović odličnom odbranom otvara meč.