Nismo uspjeli da iznenadimo svjetske prvake, pobjeda Španije

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Španije u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Fukuoki sa 7:11.

ČETVRTA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Španija 7:11

5. minut Crna Gora – Španija 7:11

Raste prednost Španaca. Sanauža za maksimalnih +4

4. minut Crna Gora – Španija 7:10

Nakon brojnih propuštenih prilika naših momaka uslijedila je kazna preko najboljeg španskog igrača Peronea. Španski vaterpolista je na pet golova iz svega sedam šuteva.

3. minuta Crna Gora – Španija 7:9

Nekoliko prilika naših momaka, od koji je najveća bila sa igračem više ali ne uspjevamo da spustimo prednost na gol zaostatka.

1. minut Crna Gora – Španija 7:9 GOOOOL

Averka brži ponovo na plivanju, a onda i preuzima odgovornost i kroz blog pogađa mrežu Loria.

TREĆA ČETVRTINA

8. minut  Crna Gora – Španija 6:9

Dobijamo igrača više, ali pomalo čudna odluka sudije da svira kontra faul na samom startu posjeda. Reagovao je i naš selektor, ali Španci dobijaju napad. Međutim dobar u odbrani Averka.

6. minut  Crna Gora – Španija 6:9

Igrač više za Špance nakon isključenja Spaića. David Martin je tražio tajmaut, i nakon toga iz dobro uigrane akcije Španija se vraća na +3. Bustos pogađa Tešanovićev gol.

5. minut  Crna Gora – Španija 6:8

Đurđić smanjuje na dva gola zaostatka preciznim šutem. Već u narednom napadu Španije uspjeli smo da se odbranimo, a ona je falilo i malo sreće. Ukropina je probao lob, ali je lopta pogodila prečku.

5. minut  Crna Gora – Španija 5:8

Raste prednost „Furije“. Kontra Španaca i Munaris je precizan. Prva prednost od tri gola za „Furiju“.

4. minut  Crna Gora – Španija 5:7

Obije ekipe nisu uspjele da iskoriste igrača više u dva vezana napada.

3. minut  Crna Gora – Španija 5:7

Ponovo Perone. Nevjerovatno kako igra španski reprezentativac njegov četvrti gol.

2. minut  Crna Gora – Španija 5:6 GOOOOL

Ukropina pogađa gol!!! Odlično je poveo napad naš reprezentativac i odlučuio se na šut. Sjajna situacija i za samopouzdanje našeg vaterpoliste.

1. minut  Crna Gora – Španija 4:6

Osvajamo prvi put loptu na plivanju, ali nismo imali odgovor za visoki presing Španaca. Uslijedila je kontra i Perone je neumoljiv.

DRUGA ČETVRTINA

8. minut  Crna Gora – Španija 4:5

Igrač više za naše momke, ali ne uspijevamo najbolje da organizujemo napad. Uslijedila je kontra Španije ali Tešanović kapitenski brani.

6. minut Crna Gora – Španija 4:5

Brzo uzvraća Španija ponovo sa igračem više u bazenu. Perone je pogodio sa centralne pozicije.

5. minut Crna Gora – Španija 4:4 GOOOOOL

Novo izjednačenje. Sjajan gol Čučkovića koji parabolom trese mrežu Loria.

4. minut Crna Gora – Španija 3:4

Dva igrača manje za naše momke ali uspijevamo da se odbranimo. Španci pogađaju prvo stativu pa prečku ali na našu sreću nije bilo gola.

3. minut Crna Gora – Španija 3:4

Baroso jako i precizno šutira za novo vođstvo Španaca. Dobili smo u narednom napadu igrača više, ali se „Furija“ dobro pozicionirala u odbrani i uspjela je da se odbrani.

2. minut Crna Gora – Španija 3:3 GOOOOL

Odmah odgovor naših momaka. Najaktivniji vaterpolista Španije na otvaranju druge dionice, Famera, dobija isključenje a Đurđić koristi priliku i poravnava rezultat.

1. minut Crna Gora – Španija 2:3

Ponovo je Averka plivao ali Famera je ponovo brži. Perone je probao iz daljine, Tešanović brani. Španci dobijaju igrača više nakon isključenja Čukovića i Famera to kažnjava.

PRVA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Španija 2:2 GOOOOL

Igrač više za naše momke i dobra realizacija Perkovića. Naš vaterpolista je jako šutirao, lopta je pogodila prečku pa Loria u leđa i vratili smo se u meč.

6. minut Crna Gora – Španija 1:2 GOOOOL

Popadić je uspio da zatrese prvi mrežu „Furije“. Velike zasluge idu i Radoviću koji je sjajno asistirao.

4. minut Crna Gora – Španija 0:2

Matković se dobro otvorio i našao se u dobroj prilici na lijevoj strani, ali nije uspio da iskontroliše loptu.  Uslijedila je partitura Đurđića koji je prvo ukrao loptu, a onda probao šut, ali nije uspio da bude precizan.

3. minut Crna Gora – Španija 0:2

Prvi igrač više za naše momke, ali nažalost Ukropina nije uspio da savlada Agirea.

Već u idućem napadu Ukropina pravi prekršaj za isključenje, i Granados iskorištava priliku za 2:0.

2. minut Crna Gora – Španija 0:1

Probao je Radović da proigra Spaića na centru, ali akcija nije prošla. Uslijedila je kontra Španaca i Perone je bio neumoljiv.

Čučković je u narednom napadu asisitirao Petkoviću, ali ponovo uspijevaju Španci da se odbrane.

1. minut Crna Gora – Španija

Averka pliva za loptu ali Španci stižu prvi do lopte. U prvom napadu za aktuelne svjetske šampione, probao je Perone ali naš kapiten Tešanović brani.