Ubjedljiv poraz mladih rukometaša na startu EP

Rukometaši Crne Gore su porazom počeli nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Sloveniji. Generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević izgubila je od Sjeverne Makedonije 31:21 u Celju.

Pobjednik se mogao naslutiti već nakon prvih 30 minuta, jer je Sjeverna Makedonija vodila 12:5.

Značajno oslabljeni sastav naše reprezentacije zbog odsustva nekoliko povrijeđenih igrača, ni u nastavku nije uspio da pruži jači otpor kvalitetnom protivniku.

Andrej Dobrković je bio najefikasniji sa šest golova, dok je Milorad Bakić postigao četiri. Po tri puta u strijelce su se upisali Petar Kovačević i Filip Gazdić.

Naredni protivnik na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta, u četvrtak u 16.40 sati biće Austrija, a u grupi A je još Hrvatska.