Švedska osvojila bronzu, Njemačka bez odličija

Rukometaši Švedske osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, nakon pobjede nad domaćom reprezentacijom 34:31 u duelu za treće mjesto.

Švedska je uspjela da preboli težak poraz od Francuske u polufinalu.

Šveđani su sjajno otvorili meč. Odbrana je bila na visokom nivou, briljirao je ispred gola Andreas Palička koji je imao osam odbrana, pa je Švedska na poluvremenu vodila sa 18:12.

Sebastijan Karlson je postigao četiri, Feliks Klar tri, Džonatan Karlsbogard i Džim Godfridson po dva gola. Kod Njemačke, raspoloženi za igru u napadu, bili su Julijan Koster sa tri, Filip Veber i Janik Kolšajber sa po dva gola.

U nastavku meča, Njemačka je na krilima navijača nastojala da stigne do egala. Na sedam minuta prije kraja, imala je minus od jednog gola – 29:30, ali je Palička ponovo „spustio roletnu“, Švedska je pobjegla na 32:29, a zatim mirno privela meč kraju.