Švajcarska prejaka za naše fudbalere

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Lozani od Švajcarske 2:4 (1:3) u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izbranici Nikole Rakojevića su odolijevali do 22. minuta, a onda su primili dva pogotka za 120 sekundi.

Nespretno razdvajanje živog zida iskoristio je Fabijan Rider, da pogodi iz slobodnog udarca za 1:0.

Dva minuta kasnije Frank Surdec je centrirao sa lijeve strane, Lars Viliger glavom majstorski matirao nemoćnog Nikolu Ivezića.

U 29. minutu nakon odlične akcije Nikola Janjić je na lijevoj strani uposlio Vasilija Adžića, koji se odlično snašao i loptu poslao kroz noge golmanu domaćih za 1:2.

Valmir Matoši je samo 60 sekundi kasnije sa preko 20 metara vratio Švajcarcima dva gola viška.

Švajcarska je u 58. minutu postigla i četvrti gol kada je Rider traljavo ugurao loptu u mrežu poslije prodora Surdeca po lijevom boku.

Konačan rezultat u 86. minutu postavio je Perović, preciznim udarcem sa 15 metara na asistenciju Balše Toškovića.

Crna Gora naredni meč u kvalifikacijama igra u utorak sa Albanijom u Rogožinu.