Sutjeska protiv Ibra opravdala ulogu favorita

Sutjeska je opravdala ulogu favorita i slavila u duelu sa Ibrom.

Rožajci su u prvom poluvremenu pružili solidan otpor, domaći su uglavnom vodili ali razlika nije bila osjetna.

Prvi period završen je 24:19 a Ibar, koji sa klupe predvodi Nikšićanin Zoran Glomazić, došao je sredinom druge dionice na minus 4 – 30:26, nakon čega je trener Sutjeske Dragan Bajić reagovao tajmautom. Pokazalo se to kao dobar potez jer je ponovo uspostavljena kontrola, a na odmor su domaći košarkaši otišli sa 10 poena viška 47:37.

Treću dionicu Ibar otvara serijom 11:2 ali, ubrzo je goste stao šut, što je domaćoj ekipi omogućilo da povrati dvocifrenu prednost. Ipak, razigrao se Gutović, igrač Sutjeske na pozajmici u Ibru, pa je uoči finalnih deset minuta rezultat bio 69:64.

Sličan scenario viđen je i u posljednjoj dionici, Sutjeska je vodila, Ibar pružao otpor koliko je bio u mogućnosti a konačan rezultat bio je 88:80.

Sutjesku su do pobjede vodili Barović sa 23 i Otašević sa 15 poena.Na drugoj strani,Knežević je ubacio 16 a Nurković 14 poena.