Sutjeska bolja od Jedinstva

U duelu 22. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige Sutjeska je danas u Bijelom Polju savladala Jedinstvo rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Anto Babić, glavom u 31. minutu, nakon centaršuta Veljka Batrovića.

Bila je to i jedina prava prilika u prvom dijelu. U drugom poluvremenu je ekipa Dragana Mijanovića mogla i do drugog pogotka, a najbolju šansu nije iskoristio Dušan Vuković koji je, nakon kombinacije sa Batrovićem, šutirao pravo u golmana Sergeja Joksimovića.

U 62. minutu poništen je gol Krstoviću zbog navodnog ofsajda pa je pobjeda Nikšićana mogla biti i ubjedljivija.

I domaći su mogli do pogotka – u 77. minutu Alija Krnić je, nakon dodavanja Žarka Koraća, izašao sam ispred Stojana Vukčevića, koji je odlično reagovao i odbranio.

Čak sedam igrača iz Nikšića je završilo današnji meč u plavom dresu (Pajović, Vuković, Đurković, Aničić, Žižić, Bulatović i Babić) što je podatak koji govori da će se Sutjeska u ovom dijelu sezone oslanjati na igrače iz svog grada.

Sutjeska u narednom kolu u nedjelju (17.30) dočekuje Budućnost.