„Studenti“ zaustavljeni u Zagrebu

Treći put zaredom, Cibona je bila nepremostiva prepreka za SC Derbi, koji je na zatvaranju 2. kola AdmiralBet ABA lige poražen u Zagrebu 75:69.

Duel sa jednom od četiri ekipe koje nisu pobijedili prošle sezone u regularnom toku regionalnog takmičenja (uz Crvenu zvezdu, Partizan i Igokeu) „studenti“ su dobro počeli, imali i plus sedam u 1. četvrtini (17:10), ali kao da su u drugoj dionici zaboravili da igraju odbranu.

Tim Petra Mijovića je izgubio agresivnost, što je domaćin kaznio i serijom 14:2 preokrenuo na 33:26.

Do poluvremena su domaći imali i plus osam (40:32), da bi u 2. poluvremenu sve vrijeme vodili i stigli i do 13 razlike (62:49).

Podgoričani su u finišu zaprijetili, nekoliko puta prišli na minus pet, ali je Ivan Bogdanović pri rezultatu 71:66 u posljednjem minutu napravio faul u napadu i sve je bilo gotovo…

CIBONA – SC DERBI 75:69 (12:17, 28:17, 22:19, 13:16)

Zagreb – Košarkaški centar „Dražen Petrović“. Gledalaca: 400. Sudije: Pukl, Majkić (Slovenija), Davidov (Srbija).

Cibona: Vuković 2, Ročak 17, Radovčić 9, Perasović, Skorić, Bundović 2, Barber 17, Majcunić 3, Džok 16, Bart, Katanović, Zana 9.

SC Derbi: Sudar, Nil 7, Anđušić 9, Bogdanović 2, Hadžibegović 5, Vučeljić 3, Grbović 5, Nikolić 15, Drobnjak 4, Todorović, Bogavac 11, Mirković 8.