„Studenti“ ubjedljivi protiv Jedinstva

Košarkaši SC Derbija savladali su u Podgorici ekipu Jedinstva 1950 (94:72) u posljednjem meču 2.kola I A MCKL.

Neizvjesnost je trajala samo u prvoj dionici – Bjelopoljci su vodili u osmom minutu, nakon poena Kneževića (13:12), dok su domaći na kraju prve četvrtine imali prednost 19:16. Već u 13.minutu SC Derbi imao je prvi put dvocifrenu prednost, kada je Sudar pogodio za 31:21, a poluvrijeme je zaključio Anđušić poenima za 47:33.

Upravo zbog toga u nastavku je sve bilo stvar rutine, domaći su u 27.minutu imali i +29 (71:42), pa je bilo jasno da je sve odlučeno…

Kod domaćih Andrija Grbović postigao je 23 poena, David Mirković 18, uz 9 skokova, a dvocifreni su bili još Ivan Bogdanović sa 12 i Filip Anđušić sa 10. Kod gostiju Marko Kljajević postigao je 13, dok je Knežević dodao 10.

Prethodno je odigrano šest utakmica. U subotu su na programu bile tri utakmice – Dečić je kao gost savladao ekipu Vukovi Zeta (97:84), Danilovgrad je lako savladao Šušanj 98:70, dok je Sutjeska Elektroprivreda opravdala očekivanja protiv Ibra – 88:80. Juče je Teodo je savladao u Igalu Primorje 1945 74:67, Podgorica Bemax savladala je na Cetinju Lovćen 1947 (89:46), a Kotor je bio ubjedljiv protiv Milenijuma 115:74.