Srbija ide na OI, Crna Gora protiv Rumunije u osmini finala

Vaterpolisti Srbije savladali su SAD 14:12 i izborili plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, a time ujedno vizu za Olimpijske igre u Parizu. To takođe znači, da će Crna Gora u osmini finala šampionata igrati protiv Rumunije.

Srbija će u četvrtfinalu gotovo sigurno igrati sa Hrvatskom.

Nakon izjednačenog početka, Amerikanci su se serijom 3:0 odlijepili na 6:4. Na poluvremenu su „jenkiji“ imali dva gola prednosti 7:5, a na startu nastavka opet plus tri – 8:5.

Ipak, kod rezultata 8:7 za SAD, Halok je zaradio direktan crevni karton zbog faula nad Jakšićem, pa je Srbija četiri minuta imala igrača više.

Maksimalno su to iskoristili „delfini“ , pa su nakon treće četvrtine imali tri gola prednosti 11:8.

U posljednjoj četvrtini Srbija je bez problema uspjela da sačuva pobjedu i ovjeri plasman na Olimpijske igre.