SC Derbi opravdao ulogu favorita

Košarkaši SC Derbija pobijedili su Teodo 82:73 u četvrtfinalu Kupa Crne Gore. U polufinalu ih čeka ekipa Primorja.

Dobar početak Teoda koji je imao 13:9, uzvratio je SC Derbi, poveo 20:16 i prvi dio igre dobio sa 27:24.

Nakon pet minuta u drugoj četvrtini na semaforu stoji 36:29. Na odmor se otišlo sa rezultatom 44:35 za ekipu iz Podgorice.

U prvih tri i po minut drugog poluvremena SC Derbi je održavao prednost sa poluvremena. Teodo u tim momentima pokazuje karakter – serijom 7:0 vraćaju se skoro u egal (51:49). Studenti su makar malo uspjeli da odbiju ovaj nalet do kraja treće dionice i u posljednju četvrtinu uđu sa vođstvom od 61:54.

SC Derbi je tek u posljednjoj dionici uspio da slomi otpor domaćina, odlijepi se na dvocifrenu razliku koju je do kraja rutinski sačuvao.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Vučeljić sa 15 poena i sedam skokova. Hadžibegović je imao 12 poena i šest skokova, Drežnjak 11, a Bogavac i Drobnjak po 10.

Kod Teoda je najbolji bio Kul sa 16 poena. Dvocfireni su bili još Tadić (11), Kusovac (11) i Kaluđerović (10).