SC Derbi izgubio u Zagrebu

Košarkaši SC Derbija poraženi su u Zagrebu od Cibone 82:94 u 21.kolu ABA lige.

Od samog starta viđena je ravnopravna borba na parketu, igralo se koš za koš.

Cibona je u finišu prve dionice povela pet razlike 22:17, prednost je zadržala do kraja prvog poluvremena, rezultat nakon dvadeset minuta je bio 49:46.

Praktično identična igra viđena je i u trećem periodu. Cibona je sredinom tog dijela imala plus sedam (56:49 i 62:55), a do finiša treće dionice i maksimalnih deset razlike (71:61). Reklo bi se da je tu i riješeno pitanje pobjednika.

Na startu posljednje dionice izabranici Dina Repeše otišli na veliki 12 poena prednosti, 77:65. Najbliže što su do kraja Studenti prišli bilo je na šest poena zaostatka poslije trojke Zorana Vučeljića na tri i po minuta do kraja. Ubrzo je Cibona opet došla do dvocifrene prednosti.

Posljednju priliku za povratak u meč SC Derbi je imao na malo manje od dva minuta do kraja kada je sam na šutu za tri bio Emir Hadžibegović, međutim crnogorski košarkaš nije pogodio.