Rukometašice ubjedljive protiv Turske

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je Tursku u Podgorici 39:23 (16:14), na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Dijana Mugoša sa 8 pogodaka, Nina Bulatović postigla je šest, dok su se Tatjana Brnović i Itana Grbić pet puta upisale u listu strijelaca.

Kod Turske najbolja je bila Iskit-Čališkan sa šest postignutih golova.

Crna Gora je kontrolisala meč od samog početka, većinu prvog poluvremena provela je u prednosti da bi se na odmor otišlo sa rezultatom 16:14.

Drugo poluvrijeme pripalo je u potpunosti našim rukometašicama, nakon 17:15 prednost je rasla iz minuta u minut, do najviših 34:18 u finišu meča.

Do kraja meča selektorka Bojana Popović iskoristila je mogućnost da ukaže priliku svim igračicama.

Na kraju se stiglo do ponovo maksimalnih plus 16.

U drugom meču kvalifikacione grupe Srbija je savladala Bugarsku 40:16.

Sljedeći meč rukometašice će igrati protiv Bugarske 15. oktobra.