Rukometaši Sutjeske poraženi na svom terenu

U 11. kolu Prve muške rukometne lige Sutjeska je na svom terenu poražena od favorizovanog Rudara 26:23.

Po svemu viđenom zaslužena pobjeda Rudara. Duel je počeo dosta ujednačeno sa veoma jakim odbranama, a Sutjeska je već u 8. minutu zaradila dva isključenja, što je Rudar iskoristio da povede 4-2.

Mušikić je zatražio tajm aut nakon kojeg je domaći tim uzvratio sa dva vezana gola i poravnao. Gostujući sastav je zaigrao bolje i u 20. minutu stekao vođstvo 8-5, najviše zahvaljujući golmanu Čoloviću koji je skinuo nekoliko zicera domaćim rukometašima. Rudar je do poluvremena uspio još više da uveća, pa je rezultat nakon prvih 30 minuta bio 13:8.

Nastavili su gosti tamo gdje su stali i veoma brzo stekli 8 golova viška. Sutjeska je u par navrata uspjela da smanji zaostatak, ali ne da bi se ozbiljnije ugrozio protivnik. Iako su domaći u posljednjih deset minuta ušli sa -4, Rudar je uspio da privede meč kraju bez većih problema 26-23.

Nakon ovog kola Sutjeska zauzima 8. poziciju na tabeli sa osam osvojenih bodova.