Rukometaši poraženi od Mađarske na startu Evropskog prvenstva

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske 24:26 u Minhenu u prvom meču na Evropskom prvenstvu.

Tok meča:

60′ Tajm-aut sada i za selektora Šolu. Nije pogodio Vujović, Mađarska je postigla još jedan gol i slavila 26:24.

59′ Tajm-aut traži selektor Mađarske.

55′ Pogađa sa crte Mađarska za 25:24, plus isključenje za Čavora.

54′ Gol ipak za Mađarsku, 24:23. A onda i novi gol za Dragaševića 24:24.

53′ Pogađa opet Dragašević, smanjio je na 23:22, a potom i Luka Radović daje gol za 23:23.

52′ Dva razlike za Mađarsku 23:21.

50′ Pogađaa Borozan za 21:21. Uzvraćaju Mađari za 22:21.

49′ Isključenje od dva minuta za Radojicu Čepića. Sedemrac za Mađarsku i pogodak za 21:20.

48′ Isključen je igrač Mađarske zbog nepravilne izmjene. Bakić postiže gol za 20:20.

47′ Tajm-aut za selekotra Mađarske, rezultat 20:19.

44′ Isključenje za Mađarsku, Crna Gora ima napad koji nije iskorostila.

43′ Promašio je zicer Grbović, a Mađarska pogađa na prazan gol za 20:19.

42′ Treće isključenje za Lazovića, koji je završio meč. Gol za Vujovića 19:19.

41′ Gol zaostatka, pogodio je Dragašević, 19:18.

39′ Gol za Borozana, 19:17.

38′ Tri razlike za Mađarsku 19:16. Tajm-aut traži selektor Crne Gore.

37′ Vraćaju Mađari plus dva, 18:16. Isključenje za Mađarsku.

34′ Gol za Branka Vujovića, 17:16.

33′ Dva razlike za Mađarsku, 17:15.

32′ Uzvraća Dragašević, 15:15. Opet Mađari sigurni u napadu za 16:15.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Mađarska daje prvo gol za 15:14.

Detalj nakon završetka prvog poluvremena.

30′ Samo gol zaostatka u finišu, pogodio je Čavor, a potom i Dragašević za neriješen rezultat na poluvremenu 14:14.

29′ Grbović strijelac za Crnu Goru, 14:12.

28′ Prvi gol za Dragaševića, 13:11. Ubrzo vraćaju plus tri Mađari.

27′ Tri gola prednosti za Mađarsku, 13:10.

26′ Mađari opet imaju plus dva, 12:10.

25′ Drugo isključenje za Vuka Lazovića. Novi gol za Borozana 11:10.

23′ Smanjuje Borozan na 10:9. Pritom i isključenje za Mađarsku. Ipak novi gol za Krakovskog i dva razlike za Mađare 11:9.

22′ Gol za Mađarsku,10:8, novo isključenje za Crnu Goru, Luka Radović je suspendovan.

21′ Novo isključenje za Mađarsku, opet odličan Miloš Vujović i ovoga puta pogađa sedmerac za 9:8.

19′ Simić brani i sprečava tri razlike, na drugoj strani isključenje za Mađarsku i sedemrac za Crnu Goru, nije pogodio Miloš Vujović.

18′ Dva razlike za Mađarsku, Lekai je strijelac za 9:7.

17′ Opet vodi Mađarska, 8:7.

16′  Novo isključenje u našoj selekciji, Lazović dva minuta van igre.

15′ Izjednačenje, 7:7, pogodio je Miloš Vujović, Mađarska četiri minuta bez gola.

11′ Tajm – aut za selektora Šolu. Gol za Vujovića, smanjuje na 7:6. Isključen je jedan igrač Mađarske.

10′ Smanjuje Miloš Vujović na 6:5. Sita pogađa za 7:5, lijep prodor.

9′ Prvi put dva gola prednosti za Mađarsku, 6:4.

8′  Drugi gol za Borozana, 4:4. Na drugoj strani Anči vraća prednost Mađarske na 5:4.

7′  Prvo isključenje ne meču, dva minuta za Vasilija Kaluđerovića. Gol sa sedam metara za Mađarsku koja vodi 4:3.

6′  Simić je odbranio zicer i spriječio dva razlike, na drugoj strani gol za Borozana, 3:3.

5′ Mađarska vodi prvi put na meču, 3:2.

3′ Novi gol za Vujovića, 2:1 vodi Crna Gora. Opet brzo uzvraćaju Mađari za 2:2.

2′ Prvi gol za Crnu Goru postiže Branko Vujović za 1:0. Uzvratili su Mađari u prvom napadu.

1′ Počeo je duel u Minhenu.

Najava meča:

Crnogorski rukometni reprezentativac Vuko Borozan kazao je da ekipa spremno dočekuje iskušenja na Evropskom prvenstvu .

„Čast mi je i zadovoljstvo da sam opet dio reprezentacije, daću sve od sebe da pomognem timu. Imamo iskustvo, dobru energiju i naravno imamo kvalitet. Što se mene tiče, bila je dobra polusezona u Lovćenu. Uvijek dajem sto posto, tempirao sam formu za Evropsko prvenstvo“, kazao je Borozan.

Vrlo dobro poznaje prvog rivala „lavova“, jer je dvije godine igrao u Vespremu.

„Mađare vrlo dobro poznajem, igrao sam sa njihovim igračima, kao i protiv. Kvalitetna su ekipa, jako puno ulažu u rukomet, imaju jaku ligu. Selektor je Španac i forsira sistem iz te zemlje, neće nam biti nimalo lako“, istakao je Borozan i dodao:

„Analizirali smo ih prethodnih dana, naš selektor je uradio veliki posao po tom pitanju. Ukazao nam je na sve situacije koje mogu da budu na meču, tako da smo spremni za njih“.

Naše krilo Miloš Vujović smatra da su Mađari blagi favoriti.

„Blagu prednost bih dao Mađarima, ali to su sve nagađanja prije utakmice. Teren je jedino mjerilo, tu se jedino vidi ko je favorit i ko će biti pobjednik na kraju. Oslabljeni su na golmanskoj poziciji. Međutim, ja sam sa njihovim čuvarem mreže bio saigrač dvije godine u Tatabanji, ne bih mogao da kažem da je on lošiji od ovih koji ne igraju“, kazao je Miloš Vujović.