Budućnost je remijem sa Petrovcem u gostima 1:1 ostala bez plasmana u Evropu. Trener Podgoričana Srđan Radonjić kazao je da je ekipa pružila maksimum.
„Željeli smo, pokušavali, tražili rješenja i ponosan sam na momke koji su dali sve od sebe. Svi znamo u kakvoj smo situaciji bili, izborili smo se za priliku da u posljednjem kolu odlučujemo, ali nažalost nismo uspjeli“, rekao j Radonjić, koji je preuzeo ekipu u posljednja tri kola…
Kaže da nema šta da zamjeri ekipi.
„Za deset dana smo uradili sve što smo mogli, svi smo dali posljednji atom snage, vjerovali, energija je bila sjajna, ali nije nam se dalo. Nemam šta da zamjerim momcima, borili su se maksimalno, živjeli su tih desetak dana za Budućnost i sanjali Evropu. Na kraju, suze u svlačionici naše djece i starijih momaka koji su preživjeli svašta ove sezone dovoljno govore koliko im je teško bilo“, rekao je Radonjić.
Radonjić je čestitao Petrovcu zaslužen plasman u Evropi.
„Bili su sjajni u prethodnom periodu, hvala im na tome, a hvala i našim navijačima koji su bili uz nas cijelo vrijeme i priredili su feštu u Petrovcu. Takođe, čestitam Petrovcu na Evropi, to su ljudi koji na pravi način vode klub i brinu o svakoj sitnici. I sve čestitke treneru Zdravku Dragićeviću i stručnom štabu koji su maksimalno posvećeni i poslu i Petrovcu“, poručio je Radonjić.
Foto: FK Budućnost/Rusmin Radić
