Primorac dobro počeo, pa na kraju izgubio od Novog Beograda

Vatrpolisti Primorca pružili su dobar otpor aktuelnom šampionu Regionalne lige, ali nisu mogli do iznenađenja na kraju ipak poraz od Novog Beograda na strani 10:8 u 1. kolu.

Odlično su duel otvorili izabranici Vjekoslava Paskovića, poveli 2:0, ubrzo je Novi Beograd stigao do 2:2 što je bio i rezultat nakon prve četvrtine. U drugom periodu igralo se gol za gol sve do 5:4 kada je Novi Beograd prvi put došao do dva gola prednosti i poveo 6:4, do kraja poluvremena i maksimalnih plus tri za domaćine – 8:5.

Velika borba u trećoj dionici, uspijevao je primorac da prilazi na dva gola zaostatka, taj dio igre dobili su Kotorani 3:2, pa je pred posljednji kvartal rezultat bio 10:8.

Uspio je Primorac da priđe na gol zaostatka sredinom posljednje dionice (10:9), ali to je bilo sve u ovom meču. Nakon toga Novi Beograd je vezao dva gola, došao do 12:9 i tada praktično riješio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta Novi Beograd je rutinski sačuvao prednost i došao do trijumfa – 14:12.

Najefikasniji kod Primorca bio je Mršić sa tri gola, po dva su postigli Ćetković, Sušiašvili i Janović.