Preokret Junajteda, Arsenalu samo bod

Fudbaleri Mančester junajeda savladali su na „Old Trafordu“ ekipu Notingem Foresta sa 3:2.

Gosti su na startu šokirali „đavole“ pošto su nakon četiri minuta golovima Avonija i Bolija imali prednost od 2:0.

Junajted je uspio da se vrati u meč u 17. minutu, Rašford je asistirao, a Eriksen sa peterca pogodio za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Junajted je u nastavku dodao gas, a već u 52. minutu Bruno je glavom proslijedio do Kazemira koji je pogodio za 2:2.

Sve je bilo lakše za domaće kada je Voral u 67. minutu zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Brunom na 18 metara.

Brojačnu prednost Junajted je iskoristio u 76. minutu, Rašford je pao posle blagog kontakta, a sudija je pokazao na bijelu tačku.
Odgovornost je preuzeo Bruno i pogodio za konačnih 3:2.

Arsenal je odigrao samo 2:2 protiv Fulama.

Tim Marka Silve poveo je u prvom minutu preko Pereore, a na poravnanje se čekalo sve do 67. minuta kada je Saka pogodio sa penala koji je iznudio Vijera.

Vijera je izrastao u igrača utakmice, nakon što je iznudio penal, u 73. minutu maestralno je pronašao Nketiju za 2:1.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su gosti ostali sa igračem manje, Basi je obodio Nketiju i zaradio isključenje.

Ipak, pravi šok usledio je tri minuta kasnije, kada je Palinja nakon kornera savladao Ramsdejla za konačnih 2:2.

U preostala dva susreta, Vulverhemtpon je kao gost pobijedio Everton rezultatom 1:0, golom Saše Kalajdžića, dok su Brentford i Kristal Palas remizirali – 1:1.