Preokret „ajkula“ za pobjedu nad Francuskom

Sa četiri pobjede i jednim porazom vaterpolisti Crne Gore su okončali turnir „Srbija 2024“ u Šapcu.

Tim Vladimira Gojkovića je danas preokretom u posljednjoj četvrtini stigao do trijumfa nad Francuskom 13:11 (3:5, 3:3, 5:3, 3:1). „Ajkule“ su u najvećem gradu Mačve savladale i Njemačku (14:7), Rumuniju (10:6) i Srbiju nakon peteraca (18:17), a izgubile su od Australije 13:11.

Domaćin Olimpijskih igara je igrao znatno bolje od starta i golom Aleksandra Buea u 2. minutu 2. četvrtine stigao do plus četiri (7:3).

Đorđije Stanojević, Danilo Radović i Marko Mršić su do polovine meča smanjili na 8:6, ali je Francuska još tri puta dolazili do plus tri, posljednji put na polovini 3. kvartala, nakon trećeg pogotka Buea (11:8).

Tada je uslijedila furiozna serija Crne Gore – Radović je vezao dva gola, Mršić izjednačio na 11:11, a Aljoša Mačić i Vlado Popadić zaokružili niz od pet golova za preokret na 13:11.

„Galski pjetlovi“ su prišli na 13:12, ali je 22-godišnji Stanojević stavio tačku svojim trećim pogotkom.

On i Radović su bili najefikasniji, po dva gola su dali Mršić, Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Popadić i Miroslav Perković.