Pregršt medalja za šahiste Mladosti

Danas je na Cetinju završeno kadetsko prvenstvo Crne Gore u šahu, u kategorijama osam do 18 godina.

Učestvovalo je preko 150 takmičara u borbi za medalje. Šahisti Mladosti su nas naučili na dobre rezultate pa je tako bilo i ovog puta.

U konkurenciji djevojčica do osam godina Vasilija Mitrović je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju, dok je Simeona Vukotić osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju.

U konkurenciji dječaka do deset godina Vasilije Mitrović je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju ubjedljivim rezultatom osam poena iz devet partija.

U najjačoj konkurenciji, do 18 godina Anđelić Đorđe je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju, dok je njegov klupski kolega Perišić Nikola osvojio treće mjesto i bronzanu medalju.

Osvajači zlatnih medalja stiču pravo izbora za učešće na evropsko prvenstvo koje se održava u Rumuniji ili svjetsko prvenstvo koje se održava u Italiji.