Crna Gora u 94. minutu ostala bez pobjede u Kaunasu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je 2:2 u Kaunasu protiv Litvanije u utakmici pete runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

„Sokoli“ su do 78. minuta gubili sa 1:0, potom su preokrenuli, ali su u sudijskoj nadoknadi ostali bez pobjede.

Ovim remijem naš tim je šanse da se nađe na Evropskom prvenstvu značajno umanjio…

Publika na modernom „Dariaus i Gireno“ stadionu nije imala priliku da u prvom poluvremenu gleda sadržajan fudbal. Istina, borbe nije nedostajalo, ali su obje ekipe bile dosta oprezne.

Utisak je da su Litvanici imali terensku inicijativu, ali ne i da su bili bliži golu.

Domaćin jeste prvi ozbiljnije zaprijetio i to u 38. minutu kada je Novikovas iskosa s desne strane snažno šutirao, ali je Mijatović uspio to da odbrani.

Na odgovor naše selekcije čekalo se svega četiri minuta. Vukan Savićević se oslobodio svog čuvara, uputio udarac, ali nedovoljno dobro da se postigne pogodak (odbrana Gertmonasa).

Nezadovoljan partijom u prvih 45 minuta Radulović je već na pauzi izvršio dvije izmjene. Savićevića i Stefana Mugošu zamijenili su Driton Camaj i Stevan Jovetić.

Promjene koje je izvršio selektor razmdrale su ekipu, a u 57. minutu smo postigli pogodak i to nakon što je Camajev centaršut u gol pretvorio Krstović. Naš tim proslavio je vođstvo, ali je dva minuta kasnije VAR poništio taj pogodak.

Nije to previše poremetilo naš nacionalni tim koji je sve žešće pritiskao rivala čiji se golman istakao i u 67. minutu nakon veoma dobrog udarca Jovetića.

U trenucima kada se činilo da naš tim kontroliše dešavanja na terenu i biva sve opasniji stigao je gol domaćih.

Igrao se 71. minut kada je Paulauskas iskoristio grešku Tomaševića i rutinski savladao Mijatovića.

Upsjela je Crna Gora da se vrati na isteku 78. minuta. Adam Marušić je centrirao, a Krstović majstorski, u padu, pogodio za 1:1.

Svjesni da im samo pobjeda „igra“ u ovom duelu, naši reprezentativci sve karte bacili su na napada, a nakon pokušaja Đurđevića i Đukanovića stigao je i pogodak! Stefan Savić je bio najpribraniji u petercu domaćih nekako je ugurao loptu za preokret.

Tu nije bio kraj. Sudijska nadoknada iznosila je pet minuta, a u četvrtom je Černič sjajnim udarcem sa dvadesetak metara postavio konačnih 2:2.

Crna Gora će za tri dana, u šestom kolu, ugostiti Bugarsku u Podgorici.

Tekstualni prenos meča iz Kaunasa možete pratiti na našem portalu.

94. minut – Nevjerovatno. Gol za Litvaniju. Černič je fantastičnim udarcem sa 20 metara savladao Mijatovića…

89. minut – GOOOOOOOOOOOOOOL!!! SAVIĆ!!!!

88. minut – Nova prilika za naš tim. Kontra napad i pokušaš Đukanovića, ali samo korner!

87. minut – Umalo preokret, Uroš Đurđević se odlično izborio za prostor, šutirao, ali je ponovo golman domaćih sjajno intervenisao.

86. minut – Sam finiš utakmice u Kaunasu.

78. minut – GOOOOOOOL! Vraća se Crna Gora!

Sada nema ofsajda! Nikola Krstović sjajno pogađa, u padu, nakon asistencije Adama Marušića.

71. minut – Goool! Vodi Litvanija.

Paulauskas je strijelac.

66. minut – Sve bolja igra naše selekcije. Sada je Jovetić pokušao, ali je golman domaćih odbio taj udarac.

58. minut – Ništa od gola. Oglasio se VAR. Zbog ofsajda pogodak naše selekcije je poništen…

57. minut – GOOOOOOOOL! Nikola Krstović!

Driton Camaj je fantastično centrirao, a Krstović potvrdio sjajnu formu i glavom donio prednost našoj reprezentaciji.

53. minut – Sada je u igri i Stefan Lončar koji je zamijenio Aleksandra Šćekić.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

Radulović je iz igre izvukao Savićevića i Mugošu, na terenu su Camaj i Jovetić

KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Bez golova u Kaunasu!

42. minut – Uzvraća i Crna Gora, Savićević se našao u prilici, „zalomio“ je jednog igrača domaćih – šutirao, ali mu je golman Gertmonas odbranio.

38. minut – Najbolja šansa na meču i to za domaćina. Novikovas je šutirao iskosa s desne strane, ali je Mijatović odbranio.

22. minut – Pokušali su Litvanci udarcem sa distance, ali Gineitis nije bio precizan.

20. minut – Litvanija ima terensku inicijativu u Kaunasu. Domaćin kroz posjed pokušava da dođe do šanse, ali za sada Mijatović bez posla.

8. minut – Prva prijetnja pred golom domaćina. Radunović je šutirao, ali je Gridvainis uspio da izblokira i pošalje loptu u korner.

1. minut – Utakmica je počela.

Sastav Crne Gore: Mijatović – Marušić, Savić, Tomašević, Radunović – Jovović, Šćekić, Janković, Savićević – Mugoša, Krstović.