Početak za brigu, a onda demonstracija sile – Crna Gora ponovo ubjedljiva

Rukometašice Crne Gore upisale su drugi trijumf na Svjetskom prvenstvu. „Lavice“ su u meču druge runde savladale Paragvaj rezultatom 41:26 (17:15).

Izabranice Bojane Popović u odbrani nijesu bile na nivou kao u prvom meču protiv Kameruna, ali su upisale očekivano ubjedljivu pobjedu, pa će u posljednjem kolu (ponedjeljak 20:30) protiv Mađarske igrati za prvo mjesto u grupi.

Izuzetno loše izgledala je naša selekcija u uvodnim minutima meča.

Paragvajke su to iskoristile, brzom tranzicijom stigle su do iznenađujuće prednosti od 5:1.

Ipak, nakon prednosti od 7:4 za južnoameričku selekciju, Crna Gora se uozbiljila, pa je serijom 8:0 stigla do prednosti od 12:7, da bi na veliki odmor otišle sa viškom od dva gola – 17:15.

Stvari su došle na svoje u nastavku. „Lavice“ su zategle odbranu i bez problema su stigle do ubjedljive pobjede.

Najefikasnija u redovima naše reprezentacije bila je Ivona Pavićević sa devet golova.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti na našem portalu.

KRAJ! Pobjeda naše reprezentacije 41:26.

41:26 Ivona Pavićević stavlja tačku na utakmicu.

40:26 Pretposljednji minut utakmice. Rekordnih 14 golova viška.

35:24 Posljednjih pet minuta meča.

31:20 Već 11 razlike za naš tim.

26:19 Uvećava Crna Gora prednost u Helsingborgu.

22:17 Sigurno otvranja drugog dijela naše reprezentacije.

Počelo je drugo poluvrijeme.

17:15 Kraj prvog poluvremena, vođstvo Crne Gore.

14:10 „Lavice“ održavaju prednost. Još šest i po minuta do kraja prvog dijela.

12:8 Prvi gol za Paragvaj nakon osam vezanih naše selekcije.

12:7 Nastavlja se serija naše reprezentacije. Dvadeseti minut u toku.

8:7 Serija Crne Gore 4:0 za prvo vođstvo na meču.

7:7 Tri vezana gola naše selekcije. U toku je 16. minut utakmice.

4:7 Održavaju Paragvajke prednost.

2:5 Gol Tanje Ivanović, odmah nakon savjeta selektorke Popović.

1:5 Izuzetno loš početak naše reprezentacije. Sedmi minut i tajm-aut Bojane Popović.

1:3 Nakon tri gola Paragvajki, Ivona Pavićević postiže prvi gol. U toku je šesti minut meča.

0:2 Paragvaj bolje otvara utakmicu.