„Sokoli“ nisu mogli do preokreta, Vels slavio u Nikšiću

Drugi poraz Crne Gore u Ligi nacija – nakon neuspjeha na Islandu u petak, naš tim večeras je kraj Bistrice izgubio od Velsa sa 2:1.

Šokantan početak meča za naš tim koji je u prva dva i po minuta primio dva gola.

Već nakon 38 sekundi konfuziju u odbrani Crne Gore kaznio je Kifer Mur i savladao Milana Mijatovića, da bi u trećem minutu sa oko 25 metara Hari Vilson odlično pogodio za 0:2.

Brzo su se naši pribrali i počeli da igraju dobar fudbal.

U osmom minutu sjajno ubacivanje Stefana Mugoše, ali i neprecizan udarac Nikole Krstovića iz zicer pozicije.

Igrao se 14. minut kada je Stevan Jovetić vidio da je golman gostiju Darlou napustio mjesto među stativama i spektakularnim udarcem sa naše polovine pogodio prečku.

Do kraja prvog dijela još dvije opasne situacije pred golom Velšana.

Najprije je Karl Darlou odbranio udarac Stevana Jovetića iz blizine, da bi odbijenu loptu ka golu poslao Driton Camaj, gdje je sa gol linije izbacio Ben Dejvis.

U finišu prvog poluvremena šut Jovetića glavom, jedan igrač Velsa zaustavio je rukom, ali sudija Kabakov nije smatrao da je to dovoljno za jedanaesterac.

Malo je pao ritam u nastavku, a veliku šansu da sve riješi sredinom drugog dijela imao je Kifer Mur, koji je promašio prazan gol nakon dodavanja Bena Dejvisa.

Samo tri minuta kasnije naši su mogli da kazne rivala za veliki promašaj.

Šutirao je Vladimir Jovović sa preko 20 metara, ali je pogodio stativu.

Mreža Velsa zatresla se u 73. minutu. Nikola Krstović izbjegao je ofsajd i sastavio sa golom Dritona Camaja, koji je lako poentirao.

Do kraja su Velšani sačuvali prednost i imaju četiri boda nakon dva kola, dok je Crna Gora na nuli pred oktobarska gostovanja Turskoj i upravo ostrvskoj selekciji.

Tok meča:

22:38h

Kraj – šteta, zaslužili su „sokoli“ više, ali „pakao“ iz prva tri minuta odredio je tok meča: Crna Gora – Vels 1:2.

22:32h

88. minut: Bez prave reakcije nakon gola Camaja, Vels je uspio da „uspori“ igru. Još dva minuta i sudijska nadoknada u Nikšiću.

22:21h

Mijenjao je još u međuvremenu Prosinečki – umjesto Jovetića, Marušića i Andrije Vukčevića u igri su Eraković, Marko Vukčević i Radunović.

22:18h

73. minut: GOOOOOOL – konačno se trese mreža Velsa. Marko Bakić je odlično pronašao Krstovića koji je asistirao Dritonu Camaju – ofanzivac Kišvarde nije pogriješio.

22:16h

71. minut: Još jedna šansa za Crnu Goru – Jovetić je pokušao, ali nije imao sreće.

22:15h

70. minut: Prve promjene Prosničekog – izašli su Brnović i Mugoša, a ušli Bakić i Osmajić.

22:14h

69. minut: Konačno velika šansa u drugom poluvremenu – Jovović je sa velike udaljenosti pogodio stativu.

22:10h

66. minut: Pala je igra Crne Gore, ali još nema izmjena. Sve koristi Vels, koji samo zahvaljujući nestvarnom promašaju Mura nije poveo 3:0 – napadač Šefild junajteda nakon lijepe akcije nije zatresao praznu mrežu.

22:04h

60. minut: Lijepo ubacivanje Jovetića, šutirao je Mugoša, ali pored gola.

22:01h

58. minut: Odavno nije prijetio Vels, ali je sada opasno šutirao Džonson – Mijatović je bio suguran.

21:53h

49. minut: Nakon koškanja Miloš Brnović i Neko Vilijams su dobili po žuti karton.

21:50h

Krenulo je drugo poluvrijeme – mogu li „sokoli“ do preokreta?

21:49h

Kako god da se završi večerašnji okršaj Nikšić će pamtiti 150. meč fudbalera Crne Gore.

21:34h

Završeno je čudno prvo poluvrijeme u Nikšiću – Vels vodi protiv Crne Gore sa 2:0 golovima do kojih je došao u prva tri minuta utakmice.

Nakon toga je Crna Gora počela da igra, Krstović je imao dobru šansu, Jovetić pogodio prečku sa centra, Ben Dejvis je spašavao Vels sa gol linije…

21:33h

45. minut: Još jedan dobar pokušaj Crne Gore – Camaj je opasno šutirao lijevom nogom, ali je lopta završila pored stative.

21:30h

43. minut: Morao je već da mijenja Belami – izašao je Konor Roberts, a ušao Brenan Džonson.

21:26h

40. minut: Mogla je možda Crna Gora do penala – Jovetić je šutirao glavom, lopta je išla direktno u gol, ali je pogodila u ruku jednog defanzivca Velsa. Sudija Kabakov je procijenio da je bio prirodan položaj ruke i nije pokazao na bijelu tačku.

21:17h

30. minut: Kakva šansa za Crnu Goru – najprije je šut Jovetića sa dva metra odbranio Darlou, da bi nakon odbijene lopte šutirao Camaj, ali je siguran pogodak sa gol linije zaustavio Ben Dejvis.

21:04h

17. minut: Nakon šoka, sve bolje igra „sokola“ – pokušao je Jovović sa dvadesetak metara.

21:01h

14. minut: Kakva majstorija Jovetića i kakva šteta što njegova lopta sa centra nije završila u golu, već je zatresla prečku.

20:55h

8. minut: Konačno je počela da igra Crna Gora – Stefan Mugoša je sa desne strane pronašao Krstović, a napadač Lećea je iz prve šutirao pored gola.

20:50h

3. minut: Nestvarne scene u Nikšiću, Vels već vodi 2:0 – sjajan gol postigao je Hari Vilson.

20:48h

1. minut: Kakav šok u Nikšiću – nakon neviđene pometnje u našoj odbrani, Rubežić je u želji da izbaci loptu pogodio Miloš Brnovića, ona se odbila do Mura koji nije pogriješio.

20:47h

1. minut: Počeo je meč u kišnom Nikšiću – sokoli igraju za Matiju i prvu pobjedu u Ligi nacija.

20:31h

Možda nije bilo planirano, ali jubilarnu 150. utakmicu reprezentacija Crne Gore će odigrati u Nikšiću.

Stadion kraj Bistrice bez obzira na veliku kišu spreman je za spektakl…

20:20h

Utakmica u Nikšiću biće posebno emotivna, kao prva koju će Crna Gora igrati pred svojim navijačima bez Matije Šarkića.

Navijači su za našeg golmana, koji je preminuo u junu, spremili i transparent, a čula su se i skandiranja: „Igrajte za Matiju“.

19:55h

Poznat je i sastav Velsa – i Kreg Belami je promijenio petoricu u odnosu na meč sa Turskom (0:0).

Iz ekipe su ispali golman Dei Vord, zatim Džordan Džejms, Aron Ramzi, Sorba Tomas i Brenan Džonson.

Novo ime u napadu „zmajeva“ je Luis Kumas, veliki talenat velškog fudbala, koji na pozajmici iz Liverpula igra u Stouku.

SASTAV VELSA: Darlou – Mefam, Rodon, Dejvis – Kuper, Ampadu, Roberts, N. Vilijams – Kumas, Vilson, Mur.

19:41h

Poznat je i sastav Crne Gore, a selektor Robert Prosinečki promijenio je čak petoricu igrača u odnosu na meč koji su „sokoli“ u petak izgubili na Islandu.

Nova imena su Nikola Šipčić na poziciji štopera, zatim poziciju lijevog beka zauzeo je Andrija Vukčević, dok bi kapiten Stevan Jovetić trebalo da igra odmah iz napadača – Krstovića (igrao u Rejkjaviku) i Stefana Mugoše.

Novost u ofanzivi je i na desnoj strani gdje će igrati Driton Camaj.

SASTAV CRNE GORE: Mijatović – Marušić, Rubežić, Šipčić, A. Vukčević – Brnović, Jovović – Camaj, Joveti, Mugoša – Krstović.