Poraz za kraj, omladincima malo 2:0 protiv BiH

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je okončala elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Gorana Perišića vodila je poslije 45 minuta 2:0 protiv Bosne i Hercegovine, ali je u nastavku primila tri pogotka, izgubila 3:2 i takmičenje u Norveškoj završila sa jednim trijumfom (nad Izraelom) i dva poraza (od BiH i Norveške).

Ipak, mladi fudbaleri su pokazali da je pred njima svijetla budućnost. Do samog kraja su bili u igri za odlazak na Euro, ali je nakon današnje pobjede Norveške nad Izraelom (2:0) bilo jasno da će domaćin turnira igrati u julu na kontinentalnoj smotri u Sjevernoj Irskoj.

Crna Gora je vodila od 10. minuta kada je Marko Perović, poslije asistencije Vasilija Adžića savladao Armana Šutkovića.

U 45. minutu Adžić je ponovo bio asistent, a gol je ovog puta postigao Balša Mrvaljević.

U nastavku naša selekcija ipak nije uspjela da sačuva prednost – BiH je smanjila iz penala u 52. minutu preko Amara Zahirevića, a izjednačila u 69. kada je gol postigao Kenan Muharemović.

Konačan rezultat je postavio Zahirović deset minuta prije kraja meča.