Poraz Sutjeske od Mornara

Fudbaleri Mornara pobijedili su u pretposlednjem meču 20. kola „Meridianbet“ 1. CFL ekipu Sutjeske Meridianbet sa 1:0.

Sutjeska ni u trećem meču ove sezone nije uspjela da savlada Mornar – dva puta je izgubila, a jedan meč je odigran neriješeno.

Duel na „Topolici“ je odlučen u 61. minutu. Marko Ćetković je sa lijeve strane centrirao, fudbaleri Sutjeske loše reagovali, pa je Kris Marlon Ondong-Mba zatresao mrežu.

Nije danas na „Topolici“ bilo previše uzbuđenja. Mornar je u prvom poluvremenu imao šanse preko Škrijelja i Ondonga, dok je na drugoj strani Grivić pokušao iz slobodnog udarca, ali je Popović odbranio.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi – Mornar je jednu iskoristio i stigao do gola u 61. minutu, dok je na drugoj strani sa distance šutirao Babić, ali je Popović opet odbranio. U sudijskoj nadoknadi je Simić imao sjajnu priliku, ali je Popović još jednom dobro reagovao i odbranio.

Sutjeska je meč završila sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Simić.

U 17 časova počinje derbi 20. kola – duel Budućnosti i Dečića pod Goricom.

Juče su odigrane tri utakmice – Arsenal je na domaćem terenu savladao Jezero (3:1), Jedinstvo je u Bijelom Polju bilo bolje od Rudara (1:0), dok je Petrovac kod kuće pobijedio Mladost (3:2).