Poraz kadetkinja od Srbije, igraće za plasman od 5. do 8. mjesta

Crna Gora će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta na Evropskom prvenstvu za igračice do 17 godina u Podgorici, nakon poraza od Srbije 21:19.

I drugi poraz u glavnoj rundi doživjele su izabranice trenera Tatjane Jeraminok, jer su nakon Hrvatske, izgubile i od Srbije (21:19) u duelu koji je odlučen u neizvjesnoj završnici.

U posljednjih deset minuta, Srbija je ušla sa minimalnom prednošću (16:15), ali je Crna Gora preokrenula i posljednji put vodila u 52. minutu, kada je pogodila Delić.

Protivnik je međutim, bio bolji u trenucima odluke, a pitanje pobjednika riješio je minut i 15 sekundi prije kraja, kada je poveo 21:18.

Elena Mitrović je proglašena za igračicu utakmice u našem timu sa četiri gola, a isti učinak imala je i Dunja Jolić.

Četvrtak je slobodan dan na Evropskom prvenstvu, a Crna Gora prvi meč u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, odigraće u petak.