Poraz Budućnosti od turskog predstavnika

Rukometaši Budućnost Podgorice poraženi su danas od turske ekipe Spor Toto 31:24, u prvom meču drugog kola EHF Evropskog kupa.

Dogovorom dva kluba Podgorica će biti domaćin i nedjeljnog revanša u 15 sati.

Tim iz Ankare je tokom cijelog meča bio u prednosti, osim startnog vođstva domaćina.

Spor Toto je brzo došao do prednosti od pet golova (9:4), koju je u posljendjih deset minuta povisila na sedam (30:23), koliko je bilo i na kraju.

Budućnost je u 48. minutu zaprijetila i smanjila na 24:22, nakon čega su gosti sa četiri vezana gola riješili sve dileme.

U gostujućem sastavu najbolji je bio Erdem Ateš sa šest, dok su po gol manje postigli Ozan Erdogan i Bariš Bugdaj.

U podgoričkoj ekipi najefikasniji je bio Edin Beharović sa sedam, Tunižanin Ben Salem Abdelvaheb je postigao šest, a gol manje Španac Arturo Naćer Selma.

Novi duel na programu je sjutra u 15 sati, u dvorani univerzitetskog Sportsko-kulturnog centra.