Pobjeda Sutjeske u Skoplju za dobar start sezone

Pobjeda na startu sezone – Sutjeska je večeras u Skoplju, u 1. kolu NLB ABA2 lige savladala Rabotnički – 71:58.

Momci su odigrali odličan meč, vodili od početka do kraja, imali maksimalnih 26 poena prednosti (59:33) i na sjajan način otvorili novu sezonu.

Početak utakmice je obilježio Ostin Luk, koji je postigao prvih osam poena za našu ekipu, pa je Sutjeska povela 8:4, a ključni momenat dogodio se krajem prve i početkom druge četvrtine – tada je Sutjeska napravila seriju 12:0 i povela 30:16, što je za domaćina bilo nedostižno.

Od tada je prednost samo rasla, a u trećoj četvrtini iznosila maksimalnih 26 poena – 59:33, kada je sa penala precizan bio Spasojević.

Najefikasniji je bio Kobi Vebster sa 15 poena. Filip Barović je imao 12 poena, a Ostin Luk 10 poena i devet asistencija.

U narednom kolu, devetog oktobra, Sutjeska gostuje Bosni. Ali, prije toga ekipu očekuje početak Prve crnogorske košarkaške lige.