Partizan prvi finalista ABA Super Kupa

Košarkaši Partizana izborili su plasman u finale ABA Super Kupa pobjedom nad Igokeom 91:84.

„Crno-bijeli“ su od starta kontrolisali dešavanja na parketu i tokom prve dionice stvorili osjetnu prednost koju nijesu ispušrtali do kraja meča.

Na kraju prvog perioda imali su 14 poena prednosti (27:13), a na poluvremenu i +20 (51:31).

Izabranici Željka Obradovića nastavili su sa agresivnom igrom i u nastavku utakmice, ali su se „probudili“ i momci Vladimira Jovanovića pa je treća četvrtina završena rezultatom 29:29.

U posljednjem periodu Igokea je polako „topila“ prednost Beograđana i na dva minuta do kraja stigla na -6 (88:82), ali je Uroš Trifunović trojkom prelomio utakmicu.

Partizan su do pobjede predvodili Alen Smailagić sa 15 poena, Kevin Panter postigao je 13, Fren Kaminski 12, a Pi Džej Doužer 11 poena.

U redovima Igokee blistao je Marko JEremić sa 23 poena, a dvocifreni je bio i bivši košarkaš Budućnosti, Zoran Nikolić, sa 13 poena i 11 skokova.

Drugi polufinalista biće poznat večera kada se od 21 sat sastaju Budućnost i SC Derbi.