Odbojkaši Jedinstva dočekuju Mornar

Utakmicama šestog kola EPCG Superlige odbojkaša biće otvoren drugi krug šampionata Crne Gore. Mečevi se igraju u nedjelju i ponedjeljak, a najviše neizvjesnosti trebalo bi da donese duel u Bijelom Polju.

Kolo će otvoriti duel na Cetinju, gdje će Lovćen ugostiti Budućnost Volley u nedjelju od 16 sati u SC „Cetinje“. Riječ je o susretu tima bez pobjede i neporaženog lidera na tabeli, s tim što je Budućnost odigrala meč manje u odnosu na Cetinjane. Prva utakmica, na premijeri u SC „Morača“ završena je 3:0 (25:6, 25:9, 25:17).

Tri sata kasnije Jedinstvo će u SC „Nikoljac“ protiv Mornara tražiti revanš za poraz u spektakularnom meču u Baru u prvom kolu 3:2 (16:25, 36:34, 10:25, 25:22, 15:11). Barani su sjajno otvorili sezonu, uz meč zaistatka, na skoru su 3:1, a jedini poraz doživjeli su od Budućnosti kod kuće 3:0 (25:13, 25:10, 25:17). Jedinstvo je nakon dva seta u utakmici s Mornarom osvojilo i set u porazu od Budućnsot Volley-a, a dobilo je Galeb Liko Soho Group i Lovćen, pa su momci Darka Prebiračevića, nakon prvog kruga na učinku 2:3.

Budva se po završetku kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojima je igrala na turniru drugog kruga doigravanja za elitno takmičenje, vraća obavezama u domaćem šampionatu. U prvoj utakmici u Crnoj Gori još od 3. novembra branioca titule očekuje duel sa Galeb Liko Soho Group-om u MSC „Budva“, u ponedjeljak od 18.30. Budvani imaju dva odložena meča, upravo zbog kvalifikacija za Ligu šampiona, a bez izgubljenog seta ove sezone pobijedili su upravo Galeb, potom Lovćen i Jedinstvo. Barani, na drugoj strani ostvarili su samo pobjedu u pet kola, protiv Lovćena pretprošlog vikenda, 3:0 (25:23, 25:22, 26:24).