Na kraju idemo sa treće pozicije: Srbija bolja nakon peteraca

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u trećem kolu D grupe Svjetskog prvenstva u Fukuoki od reprezentacije Srbije nakon izvođenja peteraca. U regularnom dijelu bilo je 13:13.

Šteta za naše momke koji su vodili skoro cijeli meč, imali i pet golova prednosti, ali onda pad koncetracije i nedostatak snage što je bilo dovoljno da se protivnik vrati u meč.

Kakav je samo to bio start „Ajkula“. Pet prvih napada, pet golovo, odbrana sjajna, djelovalo sve u tim trenucima da idemo ka pobjedi.

Srbija je uspjela do poluvremena da smanji zaostatak na tri gola.

Ponovo u drugoj dionici dolazimo do +4 ali u zadnja dva minuta četvrtina pad u igri i na poluvrijeme odlazimo samo sa golom prednosti.

Djelovalo je u trećoj dionici da su naši momci pronašli ritam. Radović i Averka su povećali prednost na +3, ali Srbija se vratila u meč preko Vučinića.

U posljednjoj dionici uslijedila je teška, poziciona borba, ali nismo uspjeli da sačuvamo prednost, pa smo na kraju na minut do kraja prvi put bili i sa golom zaostatka.

Ukropina, koji je odigrao jedan sjajan meč u oba pravca, je pogodio na 20 sekundi do kraja i izborio peterce, ali nakon izvođenja istih slavili su reprezentativci Srbije koji na kraju idu u osminu finala sa druge pozicije.

PETERCI

Drašović puca prvi za Srbiju i pogađa.

Perković pogađa za nas 1:1.

Radulović precizan za Srbiju.

Đuro Radović pogađa okvir gola.

Vučinić precizan.

Vidović pogađa za našu reprezentaciju 3:2.

Jakšić je precizan.

Matković nije bio precizan i izgubili smo meč.

ČETVRTA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Srbija 13:13 GOOOOOL

Kako važan pogodak Alekse Ukropine. Moramo da se odbranimo kako bi izborili peterce.

7. minut Crna Gora – Srbija 12:13

Prvo vođstvo Srbije na meču. Marko Radulović je postigao gol.

5. minut Crna Gora – Srbija 12:12

Imali smo igrača više ali iz dva navrata nismo uspjeli da savladimo Mišovića.

4. minut Crna Gora – Srbija 12:12

Ranđelović sa velike udaljenosti. Prvo izjednačenje na meču nakon početka meča.

3. minut Crna Gora – Srbija 12:11

Gol Drašovića iz peterca.

2. minut Crna Gora – Srbija 12:10 GOOOOOL

Perković dobija loptu na centru i daje svoj prvi gol na meču.

2. minut Crna Gora – Srbija 11:10

Igrač više za Srbiju, i Rašović to koristi.

1. minut Crna Gora – Srbija 11:9

Averka ponovo osvaja loptu za naš tim.

TREĆA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Srbija 11:9

Tri vezane odbrane fenomenalnog kapitena našeg tima Tešanovića čuvaju +2 uoči zadnje četvrtine.

8. minut Crna Gora – Srbija 11:9 GOOOOOL

Sada mi koristimo igrača više. Lijepa akcija i pogodak Matkovića. Njegov treći gol na meču.

7. minut Crna Gora – Srbija 10:9

Gol Srbije sa igračem više. Ponovo strijelac Vučinić.

5. minut Crna Gora – Srbija 10:8

Vučinić pogađa naš gol, gotovo iz mrtvog ugla.

3. minut Crna Gora – Srbija 10:7 GOOOOOOL

Igrač više za nas, ali zapetljali su se malo u napadu naši momci. I onda u zadnjoj sekundi napada Averka pogađa.

2. minut Crna Gora – Srbija 9:7 GOOOOOOL

Vaslije Radović pogađa sa velike distance. Veoma važan gol za naše momke.

1. minut Crna Gora – Srbija 8:7

Averka osvaja prvi napad za naš tim, pošto je bio brži od Vučinića.

DRUGA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Srbija 8:7

Đorđe Vučinić ponovo pogađa. Samo gol prednosti za naše momke. Pad koncetracije krajem ove četvrtine.

6. minut Crna Gora – Srbija 8:6

Nakon dva napada koja nismo iskoristili, Srbija smanjuje prednost. Vučinić se izborio za dobru situaciju, Averka je zakasnio da zatvori i Srbija smanjuje na dva gola zaostatka.

5. minut Crna Gora – Srbija 8:5

Srbija daje gol iz peterca. Jakšić je uspio da savlada Tešanović

5. minut Crna Gora – Srbija 8:4 GOOOOOOL

Igrač više za naše momke i gol. Matković je preuzeo odgovornost u ranoj fazi napada i pogodio. Ponovo vodimo +4.

4. minut Crna Gora – Srbija 7:4 GOOOOOOL

Kakva majstorija Ukropine. Izgledalo je kao da čeka nekog od naših momaka da upliva na centru, a onda prelijepom parabolom je lobovao Mitrovića. Trebao nam je ovakav gol.

2. minut Crna Gora – Srbija 6:4

Spaić dobija loptu na centru, uspio je da okrene svog čuvara i dođe u poziciju za šut, prilikom čega je evidentno bio fauliran, ali Aleksandresku nije svirao ništa.

Peterac za naše momke, ali Đuro Radović nije bio precizan.

1. minut Crna Gora – Srbija 6:3

Čudna odluka sudija da promjeni odluku. Daren Braun je pokazao kontra faul Srbije, ali je Adrijan Aleksandresku promjenio odluku i dao igrača više za Srbiju. Jakšić pogađa.

Averka ponovo pliva, ali Rašović je brži.

PRVA ČETVRTINA

8. minut Crna Gora – Srbija 6:3

Igrač više i brza akcija Srbije, Ubović je pogodio.

8. minut Crna Gora – Srbija 6:2 GOOOOL

Uroš Čučković prekida mini seriju Srbije i pogađa lijep gol.

7. minut Crna Gora – Srbija 5:2

Nakon što je propala akcija za centra, sporije vraćanje u odbranu naših momaka. Vučinić koristi priliku sa desne strane i smanjuje zaostatak svog tima.

6. minut Crna Gora – Srbija 5:1

Prvi napad na meču koji nismo pretvorili u gol. Probao je Ukropina, bio je dobar šut, ali lopta pogađa prečku.

5. minut Crna Gora – Srbija 5:1

Prvi gol Srbije na meču. Igrač više i Jakšić uspjeva da savlada Tešanovića.

5. minut Crna Gora – Srbija 5:0  GOOOOOL

Kakav vaterpolo naše ekipe. Ukropina sjajan u odbrani, krade loptu. Uslijedila je kontra i pogodak Matkovića.

4. minut Crna Gora – Srbija 4:0 GOOOOL

Nastavljen savrešn napad naših momaka. Igrač više, brza akcija i Averka pogađa.

4. minut Crna Gora – Srbija 3:0 GOOOOL

Kakva egzegucija našeg tima, iz svakog napada do sada uspjeli smo da zatresemo mrežu Srbije. Ovoga puta Radović pogađa.

3. minut Crna Gora – Srbija 2:0 GOOOOOL

Vodimo 2:0. Igrač više za nas i lijepa akcija momaka Vladimira Gojkovića. Popadić lijepo proigrava Vasilija Radovića koji pogađa-

2. minut  Crna Gora – Srbija 1:0

Igrač više za Srbiju, ali srećom iz tog napada pogađaju prečku.

1. minut  Crna Gora – Srbija 1:0 GOOOOOL

Odličan defanzivni posjed našeg tima. Držali smo srpske vaterpoliste dosta daleko od gola, a onda je Ukropina ukrao loptu. Uslijedio je šut sa distance Mačića i sjajan pogodak za naše momke.

1. minut Crna Gora – Srbija 0:0

Averka, kao i do sada pliva za naš tim, ali prvi napad ipak ima Srbija.

NAJAVA:

Obije reprezentacije upisale su ubjedljvi pobjede protiv Južne Afrike, identičnom gol razlikom od +25 (Mi smo slavili 35:10, dok je Srbija dobila 30:5), dok su obije reprezentacije izgubile od Španije koja sigruno ide sa prve pozicije direktno u četvrtfinale.

Utakmica koja će da odluči koja ekipa će ići sa druge pozicije u osminu finala i tamo dobili koliko toliko lakšeg protivnika (najvjerovatnije Japan), dok bi trećeplasirani išao na Hrvatsku.

Do sada sa Srbijom smo igrali 38 puta, 12 puta smo slavili, dva puta se meč završio bez pobjednika, dok je Srbija slavila 24 puta.

Selektor Crne Gore Vladimir Gojković je ranije u najavi meča kazao da vjeruje u pobjedu našeg tima.

„Mi idemo da pobjedimo Srbiju, mi smo juče vjerovali da možemo da igramo sa Španijom. Kada sam ponovo pogledao snimak, igrači su do kraja vjerovali, kod 9:7 za Španijom smo imali tri vezane šanse koje nismo iskoristili. Moramo tako vjerovati i u meču sa Srbijom. Imaju individualni kvalitet, ali kao ekipa mislim da nisu bolji od nas. Da imamo kvalitet da se suprostavimo, da možemo da se nadigravamo, i ako sprovedemo ono što što mislim da možemo, bez odstupanja do kraja da imamo realne šanse da pobjedimo taj meč“, kazao je Gojković.