Mornar nestao u 25. minutu, Cedevita Olimpija serijom 17:0 do prve pobjede

Kada je 9. septembra izvršio prozivku pred početak priprema za novu sezonu, Mihailo Pavićević je jasno poručio da je cilj da se ekipa spremi za izazove od 4. ili 5. kola, jer u prva tri ne može da računa na bodove. Mornar je na startu doživio najteži poraz u regionalnoj ligi od Budućnost Volija (98:51), potom dugo mučio Crvenu zvezdu u Beogradu (91:72), a večeras je poražen kod kuće od Cedevita Olimpije (82:92) jer je prespavao pet minuta.

U duelu prepunom oscilacija, u kojem je razlika već u 1. poluvremenu išla od plus sedam do minus devet, Barani su posljednji put vodili u 25. minutu, kada je bilo 57:54. Pavićevićevi izabranici su tada odjednom stali, a Ljubljančani sa 17 vezanih poena poveli 71:57 i nagovijestili trijumf.

Mornar je dobro počeo meč i vodio 20:13 i 22:15, ali su gosti, na čijoj klupi nije bilo Zvezdana Mitrovića (ostao u Sloveniji zbog problema sa leđima), napravili prvu veliku seriju (21:5) i poveli 36:27.

Domaći su dobro odgovorili i trojkom Brendena Dženkinsa uz zvuk sirene na poluvrijeme otišli sa minus tri (43:46), a u nastavku pogocima Ilije Đokovića i Džamarija Smita preokrenuo na 49:48.

Crnogorski predstavnik je došao i do plus tri, a onda potpuno stao, pa je ostao na nuli. Cedevita Olimpija je, s druge strane, upisala prvu pobjedu u regionalnom takmičenju, nakon poraza od FMP-a u Železniku i Dubaija u „Stožicama“.

Crnogorski šampion Budućnost od 19 časova gostuje Igokei, dok SC Derbi u ponedjeljak u istom terminu dočekuje Zadar.

MORNAR – CEDEVITA OLIMPIJA 82:92 (23:25, 20:21, 18:27, 21:19)

Bar – Dvorana „Topolica“. Gledalaca: 700. Sudije: Radojković, Gracin, Peić (Hrvatska).

Mornar: Alen 6, Đoković 15, Ćubić, Runjić 10, Buljević 2, Dženkins 25, Smit 15, Bedijako 3, Komnenović, Bulatović, Peković, Radetić 6.

Cedevita Olimpija: Stjuart 12, Robinson 14, Džons 7, Radović 5, Nikolić 8, Glas, Blažič 16, Beranže 4, Geben 9, Prepelič, Ogbeide 17, Daneu.