Ministarstvo sporta i mladih čestitalo je Miloradu Mićku Žižiću na osvajanju WBO interkontinentalne titule u super srednjoj kategoriji.
„Impresivna pobjeda protiv Delali Miledzija iz Gane, ostvarena pred domaćom publikom u Nikšiću, još jednom je pokazala snagu, kvalitet i nepokolebljivi borbeni duh crnogorskog boksa“, navodi se u saopštenju.
Nakon silovitog početka borbe i dominantnog izdanja u drugoj rundi, Žižić je na spektakularan način stigao do velike titule i ispisao novu stranicu uspjeha.
„Osvajanje WBO interkontinentalne titule veliki je uspjeh za našeg šampiona i samo korak ka ostvarenju najvećeg cilja, borbe za svjetski tron. Čestitamo i svim učesnicima večeri vrhunskog boksa: Tomislavu Batu Đinoviću na atraktivnoj pobjedi nokautom protiv Feliksa Ajoma iz Gane, Matiji Radoviću na sigurnom nastupu i pobjedi protiv Slađana Dragišića, kao i svim ostalim borcima koji su svojim nastupima doprinijeli da Nikšić bude centar regionalnog sportskog spektakla. Organizacija događaja, podrška publike, prisustvo legendi plemenite vještine i atmosfera koja je vladala tokom večeri još jednom su pokazali da Crna Gora ima kapacitet da bude domaćin velikih sportskih manifestacija i da sa ponosom slavi svoje šampione, kao i to da sport donosi radost svima i izaziva najljepše emocije. Mićku Žižiću želimo mnogo sreće i uspjeha u nastavku karijere, uz uvjerenje da će se u budućnosti domoći i svjetskog trona“, naveli su iz Ministarstva.
Foto: Printskrin/TVCG