Fantastični košarkaši srušili Grčku za kraj Svjetskog prvenstva

Košarkaši Crne Gore ostvarili li su veliku pobjedu nad Grčkom, u posljednjem meču na ovogodišnjem Mundobaksetu. „Crveni“ su u Manili savladali favorizovanog rivala rezultatom 73:69!

Nakon sjajne partije u duelu protiv Sjedinjenih Američkih Država, tim Boška Radovića odigrao je još jednu sjajnu utakmicu i pobjedom se oprostio od Svjetskog prenstva.

Iako današnji meč nije imao prevelikog takmičarskog značaja, s obzirom na to da su obje ekipe izgubile šansu da se nađu u četvrtfinalu, naša ekipa bila je izuzetno motivisana da pokaže da igra iz duela protiv Amerikanaca nije bila slučajnost.

Dominirali su naši reprezentativci tokom čitavog meča, konstantno su imali rezultatsku prednost.

Veću prvoj dionici Crna Gora je imala višak od deset poena (15:5), u drugom kvartalu se ta prednost održavala, dok je u pretposljednjoj dionici išla i iznad deset poena (43:32).

Grci su tek u finišu uspjeli da se vrate, spuste se na četiri poena zaostatka (62:58), ali je Crna Gora odbila taj nalet i sačuvala stečenu prednost.

Teksutalni prenos meča Crna Gora – Grčka mogli ste pratiti na našem portalu.

IV ČETVRTINA

73:69 KRAJ MEČA! POBJEDA CRNE GORE!

68:64 Dvije vezane trojke Papanikolaua.

68:58 Nezaustavljivi Vučević.

66:58 Četiri vezana poena Nikole Vučevića, minut i 14 do kraja.

62:58 Samo je četiri razlike… Dva i po minuta do kraja.

60:53 Serija Grčke 7:0, tajm-aut Radović.

60:50 Sredina posljednje dionice.

58:44 Idemo na +14. Sedam 46 do kraja meča, tajm-aut Itudis.

53:42 Trojkom Dina Radončića otvorena je posljednja dionica.

III ČETVRTINA

50:42 Kraj trećeg kvartala.

„Crveni“ održavaju prednost.

47:40 Nešto sporiji ritam, ali Crna Gora čuva prednost.

43:32 Prvi put smo na 11 poena viška, sedam minuta prije kraja tećeg kvartala.

38:30 Ivanović pogađa na startu drugog dijela.

II ČETVRTINA

36:30 Poluvijeme u Manili. Crna Gora ima višak od šest poena.

34:27 Dubljević dijeli asistencije. Naš tim održava rezultatski višak.

30:22 Popravila je Crna Gora igru, plus osam na pet i po minuta do poluvremena.

19:17 Vraćaju se Grci na samo minus dva.

I ČETVRTINA

19:14 Kraj prve dionice.

Dobrih deset minuta naše reprezentacije. Osam poena Vučevića.

17:9 Poeni našeg tima nakon dva i po minuta.

15:9 Četiri vezana poena za Grke, minut odmora zove i Boško Radović.

13:5 Odličan početak Crne Gore. Tajm-aut Itudis, četiri minuta do kraja prve dionice.

9:3 Vučević, pa Radončić, sredina prve dionice.

5:3 Trojka Ivanovića, a onda i Papanikolaua. Grci su postigli prve poene poslije tri i po minuta igre.

2:0 Vučević postiže prve poene na meču.