NVO Fudbalska Crna Gora saopštila je da podržava borbu koju protiv Fudbalskog saveza Crne Gore vodi Darko Vlahović.
Njihovo saopštenje prenosimo integralno:
„Dugi niz godina uporno, čak i naporno pokušavamo probuditi državne organe da vide samo jedan djelić nedjela koja se dešavaju u ovoj organizaciji. Sramota je da ljudi koji 25 godina rukovode Savezom pričaju o infrastrukturi koju sa svojim zakulisnim radnjama uništili. Imamo ubjedljivo najgoru infrastrukturu u Evropi, ne postoji nijedan infrastrukturni objekat koji nije kasnio. Primjer je stadion na Cetinju, evo peta godina kako kasni, a izdvojene su milionske cifre i da niko poslije pet godina kašnjenja ne smije da pozove policiju i Tužilaštvo da provjeri taj projekat i poslovanje izvođača radova… Svi se boje jedni od drugih jer je evidentno da su svi u talu koji traje decenijama. Fudbalska Crna Gora uporno ukazuje na malverzacije i krupnu korupciju koja se iz dana u dan dešava u FSCG.
– Zašto FSCG već godinama ne želi da objavi listu kompanija koje projektuju i izvode radove na objektima čiji je investitor FSCG? Posebno bi bilo interesantno vidjeti njihove reference.
– Da li se u gotovo svim projektima FSCG pojavljuje jedna firma ili firma povezana sa ličnim prijateljem i poslovnim partnerom nelegalnog predsjednika saveza?
Zašto savez ne objavi koliki je udio ‘naknadnih radova’ u svim njihovim projektima?
– Zašto većina terena čije su podloge kompletno rekonstruisane, već nakon manje od jedne godine su u gotovo neupotrebljivom stanju?.
– Da li je savez pokretao postupke za naplatu štete i penala, protiv izvođača, nadzora…? Da li je ijedna retencija naplaćena (zadržana), a svjedoci smo svi kako su određeni tereni urađeni?
– Da li je savez zadržao pravo vlasništva na ulaganjima u opremu pojedinih objekata ili je povećao vrijednost imovine određenih tajkuna bliskih prošloj vlasti, koju bi isti mogli ili su je već prodali?
– Kako je moguće da ministar Šćekić izjavljuje da ima dobru saradnju sa FSCG, a rukovodstvo nije upisano i registrovano u skladu sa Zakonom o sportu i najblaže rečeno se pravno izruguje sa državom?
– Da li ministar Šćekić ima ličnu, privatnu, biznis, prijateljsku vezu sa predsjednikom FSCG-a?
– Zašto ministar Šćekić, kad već tako dobro sarađuje, a javnosti Crne Gore je odlično poznata ta saradnja, ne upiše rukovodstvo saveza u registar sportskih organizacija, suprotno odlukama Inspekcije za sport, Ministarstva sporta i Upravnog suda Crne Gore?
– Koliko je FSCG platio kazni državi Crnoj Gori jer ne postupa u skladu sa rješenjem Inspekcije za sport kojim su izbori u FSCG proglašeni nelegalnim, a koliko novca građana Crne Gore im je dodijelio ministar Šćekić potpisujući ugovor sa čovjekom za koga je potpisao i rješenje da je nelegalno izabran?
– Da li FSCG novac koji im je dodijelio ministar Šćekić koristi za plaćanje kazni, pa ispada da građani Crne Gore plaćaju kazne?
– Da li ministar Šćekić ima veze preko trećih lica sa kompanijom iz njegovog grada, a koja je od skoro počela da izvodi radove za FSCG?
Pitanja ima još mnogo, a fudbal nam tone svakog dana dublje i dublje“, piše u saopštenju.
Foto: elements.envato