Fudbalerke Španije u finalu Mundijala

Fudbalerke Španije prve su finalistkinje Svjetskog prvenstva, pošto su polufinalu savladale selekciju Švedske rezultatom 2:1 (0:0).

Meč se može podijeliti u dva dijela, najprije u 80 minuta fudbala bez prave šanse i praktično ničega, a onda u narednih 10 kada su viđena sva tri pogotka.

Najprije je u 81. minutu Salma Paraljuelo bila na pravom mjestu da dočeka odbitak i sa osam metara veoma efektnim udarcem zatrese „malu mrežu“ gola Skandinavki.

Delovalo je da je to gol koji „lomi“ utakmicu, ali se Šveđanke nijesu predavale i u 88. minutu izjednačile preko Rebeke Blomkvist.

Usledilo je njihovo veliko slavlje, ali je ono potrajalo manje od minuta.

Olga Karmona Garsija je postala heroj Španije, pošto je postigla izuzetno lijep gol tek nekih 60-ak sekundi posle izjednačenja.

Sa ivice kaznenog prostora je prebacila golmana, koja je vrhovima prstiju tek loptu skrenula do prečke, a potom je završila u mreži.

Španija se do kraja odbranila u nadoknadi koja je trajala sedam minuta i zakazala meč za trofej koji će se igrati u nedjelju.

U drugom polufinalu u srijedu  sastaće se domaćin Australija i Engleska.