Evropski kup: Mrvaljević srebrna, Šutović osvojila bronzanu medalju

Crnogorska džudo reprezentacija prvi takmičarski dan juniorskog Evropskog kupa u Podgorici završila je sa dvije medalje – po jednom strebrnom i bronzanom.

Srebrnu medalju osvojila je Jovana Mrvaljević, dok je bronzana bila Andrijana Šutović.

Mrvaljević je u finalnom meču, kategorije preko 78 kilograma, poražena od Slovenke Tare Janjić.

To je članici nikšićkog Onogošta drugo odličje sa Evropskih kupova ove godine, nakon što je prošle sedmice osvojila srebrnu medalju u Sarajevu.

Šutović je u meču za treće mjesto i plasman na pobjedničko postolje u kategoriji do 70 kilograma pobijedila iponom Grkinju Aleksandru Papajanjaki.

Članica Straševine na startu turnira pobijedila je Unu Micić iz Bosne i Hercegovine, dok je izgubila od Britanke Holi Dival.

Evropski kup, koji je okupio 207 takmičara iz 67 država, biće nastavljen sjutra kada su na programu kategorije do 81, 90 i 100 i preko 100 kilograma kod juniora i do 47, 52 i 57 kilograma u konkurenciji juniorki.