EURO: Francuskoj derbi i četvrtfinale

Reprezentacija Francuske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva u NJemačkoj pošto je eliminisala selekciju Belgije u Diseldorfu rezultatom 1:0.

U jednom ne pretjerano zanimljivom meču, pobjedu je potpuno zasluženo odnijela selekcija koja je dominirala praktično od prvog do posljednjeg minuta.

Ulogu heroja nacije ovoga puta odnio je Randal Kolo Muani, tragičar iz finala Mundijala protiv Argentine prije dvije godine kada je promašio kolosalnu priliku, iako je gol na kraju zaveden kao autogol Jana Vertongena.

Igrao se 85. minut kada je rezervista Randal Kolo Muani poslIje akcije Kundea i Kantea okrenuo svog čuvara i šutirao kao golu Belgije, a na putu do mreže lopta se od nesrećnog Vertongena odbila u gol Kastelsa.

FRANCUSKA – BELGIJA 1:0 (0:0)