Emotivno na startu, bolno na kraju: “Plavi” izgubili od Ulma na oproštaju od Milojevića

Košarkaši Budućnosti Voli izgubili su u Podgorici od Ulma 84:80 poslije produžetka, u veoma bitnom meču 16. kola Evrokupa.

Podgoričani su upisali deseti poraz u grupi B i dodatno umanjili šanse za plasman u eliminacionu fazu.

U posljednja dva kola “plavi” gostuju Trento i dočekuju Gran Kanariji.

Naš šampion mora da dobije oba meča i da se nada kiksevima direktnih konkurenata za prolaz u TOP 12.

Pred početak utakmice protiv njemačkog predstavnika, klub je zajedno sa navijačima odao počast nedavno preminuloj klupskoj legendi Dejanu Milojeviću.

Bilo je izuzetno emotivno u Morači, ali “plavi” nisu uspjeli da se od bivšeg igrača i trenera oproste i pobjedom.

Nakon izjednačene uvodne dionice, Ulm je u drugoj četvrtini preuzeo kontrolu meča i stečenu prednost čuvao praktično do finiša.

Imao je Ulm početkom posljednjeg kvartala rekordnih +14, ali se razigrala Budućnost, počela da pogađa i trojke, te košem Jogija Ferela na tri minuta prije kraja preokrene 69:67.

U finišu regularnog toka obje ekipe mogle su do pobjede. Igrači Ulma promašivali su bitna bacanja, dok na drugoj strani Megi nije iskoristio posljednji napad.