Na međunarodnom džudo turniru održanom juče u Berkovićima (BiH), na kojem je učestvovalo oko 500 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske, iz ukupno 26 klubova, uspješan nastup zabilježili su i takmičari Džudo kluba „Trebjesa“ iz Nikšića.
Takmičari „Trebjese“ osvojili su ukupno devet medalja – jednu zlatnu, tri srebrne i pet bronzanih.
Zlatnu medalju osvojio je Miloš Butorović.
Srebrne medalje pripale su Jovanu Blečiću, Arseniju Butoroviću i Milošu Butoroviću, koji je nastupio u konkurenciji mlađih i starijih kadeta, osvojivši dvije medalje.
Bronzane medalje osvojili su Rašo Šabotić, Mirza Šabotić, Miloš Zmajević, Matej Ostojić i Dado Šabotić.
„Još jedan uspješan nastup džudista „Trebjese“, koji su svojim borbama, zalaganjem i osvojenim medaljama na najbolji način predstavili klub i grad Nikšić“, istakli su iz kluba.
foto: DŽK „Trebjesa“

