Đoković u finalu Rolan Garosa

Novak Đoković plasirao se u finale ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Treći reket svijeta bio je bolji od Karlosa Alkarasa, u četiri seta i poslije tri sata i 22 minuta igre  – 6:3, 3:6, 6:1, 6:1.

Đoković će tako u svom sedmom finalu u Parizu pokušati da dođe do treće titule na Otvorenom prvenstvu Franuske, a 23. Grend slem u karijeri.

Fantastičan tenis gledali smo u prva dva seta.

Prvi je dobio Novak Đoković, sa jednim brejkom viška, a nivo tenisa u drugom setu bio je još intezivniji.

U samom finišu meča teniseri su razmijenili brejkove, a onda je Alkaras u 12. gemu ponovo oduzeo servis protivniku i tako izjednačio na 1:1.

Igralo se dobro i u prva dva gema trećeg seta, a onda se Alkaras povrijedio.

Karlitos u tom trenutku nije imao prava na medikal tajm-aut, pa je automatski izgubio servis kako bi mu se ukazala pomoć.

Taj medikal tajm-aut mu nije pomogao, pa je Đoković sa 6:1 stigao do vođstva od 2:1 u setovima.

Problemi španskog tenisera bili su evidentni i u četvrtom setu. Đoković je to bez problema iskoristio za trijumf i plasman u borbu za trofej.

Srbin će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Zverev – Rud.

Izvor: Dnevno