Đoković savladao De Minora za polufinale

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izborio je plasman u polufinale Mastersa u Monte Karlu, nakon što je u dva seta savladao Australijanca Aleksa De Minora 7:5, 6:4.

U prvom gemu Đoković je spasio dvije brejk lopte, da bi u narednom prokockao dvije šanse da uzme servis rivalu.

Potom su teniseri bili sigurni na svoj servis, a Đoković je u desetom gemu umalo prelomio set. Ipak, Australijanac je spasio set loptu i izjednačio na 5:5.

Međutim, ono što je propustio tada, Đoković je uradio u 12. gemu. Iskoristio je ukupno čevrtu set loptu i slavio 7:5.

U drugom setu viđena je serija brejkova, čak šest uzastopno, nakon kojih je Đoković imao vođstvo 4:3. Taj niz je preknuo De Minor koji je sačuvao svoj servis i izjednačio na 4:4.

Đoković je potom osvojio gem na svom servis, a onda još jednom uzeo servis rivalu za pobjedu 6:4.

Srpski teniser će se za finale boriti sa pobjednikom meča Umber – Rud.