Bezbolan poraz „lavica“ u Geteborgu, u četvrtfinalu protiv Danske

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Švedske rezultatom 32:25 u posljednjem kolu glavne faze na Svjetskom prvenstvu.

No, taj poraz od skandinavske selekcije nema posljedica po izabranice Bojane Popović koje će u borbi za plasman u polufinale igrati protiv Danske koja je bila najbolja u grupi 3.

Nošene sjajnom podrškom sa tribina Šveđanke su od starta nametnule svoj ritam igre, pa su već u desetom minutu povele sa 7:3.

Crna Gora je imala velikih problema u napadu, čak tri sedmerca promašile su „lavice“, a to su domaće igračice vješto kažnjavale.

Švedska je igrala u veoma dobrom ritmu pa je na pauzu između dva poluvremena imala višak od sedam golova – 15:8.

„Lavice“ su u nastavku prijetile, serijom 5:1 u 42. minutu su se spustile na samo minus dva (18:20), ali je Švedska uspjela da odbije taj nalet našeg tima i da rutinski privede meč kraju.

Najbolja u našem timu bila je Jelena Despotović sa šest golova. Kod Šveđanki su najbolje bile Hagman i Roberts sa po šest pogodaka.

Tekstualni prenos mogli ste pratiti na našem portalu.

KRAJ MEČA. Pobjeda Švedske 32:25.

22:31 Serija Švedske 5:0.

22:29 Domaće rukometašice stižu do sedam golova viška, na sedam minuta prije kraja meča.

21:26 Švedska se sa dva vezana gola vraća na plus pet.

21:24 Napad u nastavku funkcioniše veoma dobro, ali odbrana nije na željenom nivou. Šveđanke prelako dolaze do golova.

18:20 Serija „lavica“ 5:1, pa je zaostatak na 18 minuta prije kraja samo dva gola.

15:19 Crna Gora pokušava da se vrati, ali Švedska za sada odbija te nalete našeg tima.

11:16 Dva vezana gola naše selekcije, pa brzi centar Švedske.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena u Geteborgu – Švedska vodi 15:9.

8:15 Stao je napad „lavice“, s druge strane domaća reprezentacija uvećava svoju prednost. Još pet minuta do kraja poluvremena.

8:12 Švedska kontroliše dešavanja na parketu.

6:8 Prepolovile su „lavice“ zaostatak.

3:7 Raste prednost Švedske. U toku je deseti minut.

1:3 Dobar početaš Šveđanki koje su iskoristile sva tri napada.

0:1 Švedska prva postiže gol.