Budućnost odigrala sjajno poluvrijeme, pa uz oscilacije pobijedila i Trefl Sopot

Seriju dobrih rezultata nastavili su večeras košarkaši Budućnosti Voli.

“Plavi” su u “Morači” pobijedili Trefl Sopot 92:83, u četvrtom kolu Evrokupa.

Budućnost je lepršavo počela utakmicu, predvodio je u prvom dijelu Rašid Sulajmon i navijači su mogli da uživaju u izdanju izabranika Andreja Žakelja.

Iz takve igre stigla je i velika prednost koja je iznosila 20 poena u finišu prvog poluvremena, 46:26.

Međutim, nakon odmora, promijenila se slika na parketu “Morače”.

Utakmica je ušla u spori ritam, sa mnogo faulova, prekida, gledanja snimka, pa je treća četvrtina trajala 32 minuta.

Uspio je poljski tim da profitira u tim uslovima, priđe na minus osam, 67:59, ali ne i da ugrozi Podgoričane.

Stigao je odgovor od Rašida Sulajmona i Flečera Megija, pa se Budućnost vratila u bolji ritam i uspjela da privede utakmicu kraju.

Trefl Sopot je uspio da ublaži poraz, ali neizvjesnosti nije bilo, iako je meč trajao nevjerovatnih 133 minuta.

U domaćem timu 18 poena Kamenjaša, 17 Megija, 14 Sulajmona.