(VIDEO) Budućnost od 0:2 do boda koji bi mogao značiti i titulu

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti remizirali su u derbi meču 32. kola Meridianbet 1. CFL – 2:2.

Remi „kraj Bistrice“ je za Budućnost kao pobjeda pošto je sačuvala tri boda viška u odnosu na najvećeg rivala, četiri kola prije kraja.

Već iz prve prilike Sutjeska je uspjela da dođe do prednosti.

Igrao se 11 minut kada je Striković odlično prošao po lijevoj strani, asisturao za Konrada koji je odličnim potezom pogodio gol gostiju.

Nikšićani su nakon gola bili bolji rival, prijetili su Pavličiću, a Budućnost je ozbiljno zaprijetila samo preko Adžića koji je u 32. minutu pogodio stativu iz „slobodnjaka“.

Samo minut kasnije, Konrad je u dva navrata bio izuzetno blizu golu, ali je Pavličić oba puta dobroe reagovao.

Ofanziva se domaćinu, po drugi put, ispplatila u 37. minutu.

Eraković je upislio Konrada koji ovog puta nije pogriješio.

Smatrali su gosti da je Konrad bio u ofsajdu, situacija je bila u najmanju ruku sumnjiva, ali prvi pomoćnik Milutin Đukić nije podigao zastavicu, pa je gol priznat.

Mogla je Budućnost da prepolovi zaostatak u posljednjem minutu prvog dijela, ali je udarac Kneževića uspio da odbrani Giljen.

Podgoričani su u nastavku preuzeli terensku inicijativu, ali dugo nijesu uspijevali da zaprijete Giljenu.

Onda je Budućnost dobila korner u 68. minutu. Odlično ga je izveo Lusero, pronašao je na ivici peterca Marka Simiča koji je glavom pogodio i vratio svoju ekipu u igru.

Taj gol dao je krila izabranicima Miodraga Džudovića koji su, kako je vrijeme odmicalo, bivali sve ofanzivniji.

To im se isplatilo u 82. minutu kada je Balša Sekulić postigao sjajan gol za 2:2!

Sutjeska je u finišu pokušala da doše do pobjede, ali u tome nije uspjela.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.

Pet minuta sudijske nadoknade.

88. minut – Velika šansa za Sutjesku. Novica Eraković je bio u prilici ali nije uspio da postigne gol.

82. minut – GOOOOOOL! 2:2 U NIKŠIĆU! Sjajan udarac Sekulićaa je bio neodbranjiv za Giljena!

80. minut – Filip Knežević je prošao sa desne strane, ubacio loptu, ali je Grbić bio neprecizan.

68 minut – Vraća se Budućnost! Lusero je centrirao iz kornera, a Simić je glavom salvadao Giljena.

66. minut – Pokušava Budućnost, ima terensku inicijativu, ali je sve to jalovo.

57. minut Terzić i Sekulić su u igri, Đuričković i Mrvaljević su izašli. Pokušava Džudović izmjenama da promijeni situaciju na terenu.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

Lusero je zamijenio Pavlovskog.

Kraj prvih 45 minuta u Nikšiću. Sutjeska golovima Konrada u 11. i 37. minutu vodi sa 2:0.

45. minut – Knežević je sada ozbiljno zaprijetio Giljenu, sa desne strane, ali je iskusni čuvar mreže domaćih odbio taj udarac u korner.

37. minut – Goool! Sutjeska ide na 2:0, ponovo Konrad.

Odlična akcija Sutjeske, Eraković je upislio Holanđanina koji nije pogriješio.

36. minut – Sutjeska apsolutno dominira u ovom meču. Ponovo su Nikšićani imali priliku, ali je udarac Erakovića sa sedam metara završio iznad gola.

33. minut – Umalo 2:0. Lopta je nekako stigla do Konrada koji je šutirao sa sedam – osam metara, ali je Pavličić to odbio u korner.

U nastavku akcije, nakon kornera, ponovo je Konrad bio u sjajnoj situaciji, ali je Pavličić i to dobranio.

32. minut – Konačno šansa za Budućnost. Vasilije Adžić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je stativa bila saveznik golmana Giljena.

29. minut – „Plavi“ i još uvijek nijesu došli do svoje igre. Sutjeska i dalje konkretnija i opasnija.

18. minut – Dobra prilika za Nikšičane, Vučić je dodao loptu Erakoviću koji je iz prve prebacio gol Pavličiča.

11. minut – Gooool! Vodi Sutjeska u Nikšiću.

Striković je odlično prošao po lijevoj strani, asisturao je za Konrada koji je odličnim potezom pogodio gol gostiju.

1. minut – Počela je utakmica pred praznim tribinama stadiona „kraj Bistrice“.

Izvor: Dnevno