Budućnost osvojila šestu titulu prvaka Crne Gore

Šesti put od obnove nezavisnosti podgorička Budućnost šampion je Crne Gore.

„Plavi“ su u meču odluke savladali Mornar u Baru sa 1:0 pa su sasvim zasluženo osvojili treću titulu u posljednje četiri sezone!

Imala je Budućnost priliku da minulog vikenda pred svojim navijačima ostvari cilj ali je poražena od Jezera (1:3), pa se sve rješavalo u posljednjih 90 minuta.

Nijesu izabranici Miodraga Džudovića poklekli pod pritiskom, odigrali su izuzetno zrelu utakmicu koju su otvorili na najbolji mogući način – golom u šestom minutu! Terzić je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, a Zoran Petrović je odlično reagovao.

Vrlo brzo Mornar je odgovorio. Prvo je u osmom minutu Vujačić bio u prilici, da bi u 12. Bećiraj prebacio gol sa pet metara.

Nakon dobrog tempa u uvodnim minutima gledali smo nešto sporiji ritam u kojem je Budućnost kontrolisala dešavanja na terenu.

Jedinu zrelu šansu vidjeli smo u 45. minutu kada je Kaluđerović iz drugog plana stigao do odlične situacije, ali je Pavličić odlično reagovao nakon udarca bivšeg igrača Lovćena.

Budućnost je u nastavku, na momente, svjesno prepuštala terensku inicijativu Mornaru. Barani su iz par puta zaprijetili Pavličiću, ali su gosti imali konkretnije šanse.

Ipak, rezultat se nije mijenjao, što je svakako odgovaralo fudbalerima podgoričke ekipe koji su 20. pobjedom ovjerili titulu prvaka Crne Gore.

S obzirom na pobjedu Sutjeske nad Arsenalom u Radanovićima (1:0, Grivić), ovosezonsku šampionsku trku odlučili su međusobni dueli dva najveća crnogorska tima.

Budućnost je u dva navrata bila bolja od Sutjeske, dok su se dva meča završila bez pobjednika.

Meridianbet 1. CFL (36. kolo) – uživo

Arsenal – Sutjeska 0:1

Jezero – Dečić 2:1

Jedinstvo – Rudar 3:4

Petrovac – Iskra 4:1

Tekstualni prenos utakmice iz Bara mogli ste pratiti na našem portalu.

FUDBALERI BUDUĆNOSTI ŠAMPIONI SU CRNE GORE!

Još tri minuta sudijske nadoknade!

85. minut – Mornar potpuno nemoćan u fazi napada. Gosti odrađuju posljednje minute i sve su bliži titulu.

70. minut – Polako ulazimo u sam finiš meča. Budućnost ima rezultat koja garantuje šestu titulu prvaka Crne Gore!

62. minut – Terzić je iz prekida ubacio loptu ka golu Popovića, Sekulić je propustio, ali je golman Mornara nekako uspio da interveniše.

55. minut – Prošao je Demir Škrijelj po desnoj strani, potom i pao nakon duela sa Ignjatovićem, Barani su tražili penal, ali je Dabanović bio u blizini i samo je odmahnuo rukom i utisak je, ispravno postupio.

53. minut – Otvorio se prostor za kontre Budućnosti. Petrović je tražio Sekulića na drugoj stativi, ali je Ljutica uspio da izbaci loptu van igrališta.

50. minut – Sekulić je bio u dobroj situaciji, išao je sam ka golu Popovića, ali su ga defanzivci Mornara stigli i izbacili loptu u korner.

46. minut – Počelo je drugo poluvrijeme.

Minut sudijske nadoknade na „Topolici“.

45. minut – Još jedna prilika za Mornar. Kaluđerović se pojavio iz drugog plana, šutirao je iskosa sa desne strane, ali je Pavličić odlično reagovao.

36. minut – Zaprijetili su Barani. Ponovo preko Bećiraja, ali bivši reprezentativac nije bio precizan.

28. minut – Petrović je bio u dobroj situaciju, ali nije iskoristio očajnu reakciju golmana Popovića.

23. minut – Nešto sporiji tempo u ovim trenucima, mada se velika borba vodi na sredini terena.

Na tribinama stadiona na „Topolici“ prisutan je i selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore Miodrag Radulović.

12. minut – Umalo 1:1. Bećiraj je sa pet metara prebaci gol gostiju.

8. minut – Zaprijetio je Mornar, Vujačić je bio u dobroj situaciji, ali nije bio precizan nakon udarca iz okreta.

6. minut – Vodi Budućnost u Baru! Sjajan početak „plavih“ – Zoran Petrović je strijelac.

1. minut – Počeo je meč.

Izvor, foto: Dnevno