Budućnost dobila derbi kraj Bistrice

Najveći crnogorski derbi pripao je Budućnosti.

U prvom poluvremenu nije imalo mnogo toga da se vidi a najbolji opis, ako ne i jedini, bio bi onaj da se uglavnom vodila rovovska bitka na sredini terena. Izdvajamo slobodan udarac Grivića u 14. minutu kada je Giljen, koji je 400. put čuvao mrežu Sutjeske, dobro intervenisao.

Domaći su najbolju priliku imali u 31. minutu kada je nakon solo akcije Kalezić šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije 0:1. Gašević je naletio na odbijenu loptu koja je na putu do mreže zakačila nekog od domaćih fudbalera i prevarila Giljena.

Nedugo potom, mogli su gosti da dupliraju prednost ali kapiten je odbranio udarac Vukotića.

Već na startu drugog dijela velika prilika za Kalezića ali je rezultat ostao nepromijenjen. Ubrzo, i Vlahović je oprobao udarac ali ni on nije bio precizan.

Do kraja, nažalost, bez velikih prilika za domaće iako su, naročito u finišu, konstantno napadali. Na drugoj strani igrači Budućnosti pokušali su nekoliko puta uvećaju prednost ali ostalo je 0:1.

Slijedi reprezentativna pauza a u idućem kolu, koje je na programu 19. oktobra Sutjeska će gostovati Petrovcu.