Kraj: Danka osvojila samo gem protiv Sakari

Na Olimpijskim igrama u Parizu očekuje nas još jedan uzbudljiv dan. Dan će obilježiti i nastupi naših sportista – Danka Kovinić će igarti sa Marijom Sakari, vaterpolisti protiv Hrvatske.

13:06 Kraj meča na „Suzan Lenglanu“, kraj olimpijskog nastupa za Danku Kovinić. Najbolja crnogorska teniserka je imala tri vezane brejk šanse, potom još jednu, ali ih nije iskoristila, pa je Marija Sakari slavila 6:0, 6:1 nakon 57 minuta igre.

13:00 Nažalost, na kanalu koji smo zakupili prije početaka Olimpijskih igara nije bilo prenosa meča naše teniserke, zbog procjene režije da na njemu ide duel sa stadiona „Filip Šatrije“.

12:59 Danka je spasila dvije brejk loptu, ali nije i treću. Grkinja vodi 5:1 u 2. setu i serviraće za pobjedu, a prošlo je svega 50 minuta.

12:55 Nastup Danke Kovinić na Olimpijskim igrama u Parizu se bliži kraju, jer Marija Sakari vodi 4:1 u 2. setu.

12:50 Novi brejk Sakari za 3:1.

12:47 Sakari dobija gem na svoj servis bez izgubljenog poena i vodi 2:1 u 2. setu.

12:44 Sakari vraća brejk, 1:1 u 2. setu.

12:39 Konačno! Danka se probudila i osvojila prvi gem na startu 2. seta, i to na servis protivnice.

12:33 Danka je došla do djusa, ali je izgubila naredna dva poena, a Sakari iskoristila drugu set-loptu za 6:0 posluje samo 24 minuta igre.

12:31 Slovenija Dragana Adžića je savladala Južnu Koreju 30:23 i napravila važan korak ka četvrtfinalu.

12:27 Danka je zaprijetila na servis protivnice, vodila 30:15, ali nije mogla da izbjegne novi izgubljeni gem – 0:5.

12:24 Danka je nemoćna protiv svjetskog broja osam, Sakari vodi 4:0.

12:18 Kovinićeva je osvojila prvi poen u 3. gemu, kada se loptica koju je Sakari uputila od vrha mreže vratila u njeno polje, ali to je bilo sve – Grkinja vodi 3:0.

12:15 Duga pauza je očito ostavila traga na igri najbolje crnogorske teniserke, koja ni na svoj servis nije osvojila poen. Do sada je napravila pet neiznuđenih grešaka i dvije dvostruke na servisu, a samo jednu iznuđenu.

12:12 Danka gubi prvi gem bez osvojenog poena. Sada će ona da servira.

12:11 Nažalost, iz Pariza dobijamo samo signal sa stadiona „Filip Šatrije“, gdje igraju Barbora Krejčikova i Sara Soribes-Tormo, a ne sa „Suzan Lenglana“ gdje je duel Kovinićeve i Sakari.

12:10 Meč Danke Kovinić sa Marijom Sakari prate premijer Milojko Spajić sa šefom kabineta Brankom Krvavcem, predsjednikom COK-a Dušanom Simonović i ministrom sporta i mladih Dragoslavom Šćekićem.

12:01 Ubjedljiva pobjeda Španije na startu vaterpolo turnira protiv Australije – 9:5. Alberto Munjaris je dao tri gola, najbolji igrač svijeta Alvaro Granados i legendarni Felipe Perone po dva.

Za „ozi šarkse“ su po tri puta pogodili Miloš Maksimović i Džejkob Merčep, ali su šutirali po čak 13 puta!

11:54 Danka Kovinić za nekoliko minuta počinje meč sa Marijom Sakari, a pogledajte foto-galeriju našeg specijalnog izvještača Luke Vlaisavljevića sa kultnog Rolan Garosa.

11:11 Treće zlato Kini na igrama u Parizu donio je Si u streljaštvu i to u disciplini vazdušni pištolj na 10 metara – veoma uzbudljivo finale a na kraju je zlato pripalo Kinezu koji je imao prednost od 0.9 krugova.

10:44 Rukometašice Mađarske pobijedile su nakon preokreta Brazil 25:24 u 1.kolu turnira u Parizu . Brazil je imao u više navrata i pet golova prednosti u drugom poluvremenu, uspjele su Mađarice da se vrate i na kraju golom Šimon pet sekundi prije kraja dođu do trijumfa.