Bajern još korak bliže tituli

Bajern je na putu ka 11. uzastopnoj titulu u Bundesligi, nakon što je u 31. kolu slavio na gostovanju Verderu – 2:1.

Dugo se mučio Bajern na tradicionalno neugodnom „Vezeru“, sa po jednom pravom šansom na obje strane je završeno pluvriejme, ali su u drugom Bavarci imali više sreće.

Serž Gnabri je u 62. minutu na dodavanej Musijale doveo Bajern u vođstvo.

Liroj Sane je 11 minuta kasnije iz prve lijepo pogodio nakon odličnog proigravanja Mazrauija.

No, domaćin se nije predavao, stvorio je šanse, ali je precizan bio samo Šmit – evrogol na dodavanje Miloša Veljkovića u 87. minutu.

Bejern će biti lider nakon 31. kola, bez obzira na učinak Borusije u Dortmundu sa Volfsburgom.

Bajern zahvaljujući sudijskim greškama u prošlom kolu na štetu Dortmunda u Bohumu, drži sve u svojim rukama na putu ka 11. uzastopnoj Salatari.

U naredna tri kola, dva puta je domaćin – Šalkeu i Lajpcigu a u posljednjem gostuje Kelnu 27. maja.